Tajfun se ne da – slovenski klubi mu ležijo – po Krki so varovanci trenerja Dejan Mihevca premagali še Union Olimpijo. Krko so za 23, zmaje »le« za 14. Blestel je Sandi Čebular (16), svoje je dodal zimzeleni Dragiša Drobnjak (12), pri Olimpiji sta »normo« izpolnila Sava Lešić (14) in Miha Lapornik (11).

TAJFUN – UOL 73:59 (10:14, 13:10, 32:16, 18:19)
Tajfun: S. Sebič 10, Držić 3, Čebular 16, Zimić 4, Bratož 8, Clark 4, Ponjavić 6, Drobnjak 12, Bolčina 6, Parker 4.
Union Olimpija: Wright 9, Mesiček 9, Nikolić 2, Vučetić 2, Lapornik 12, Lešić 14, Mahkovic 8, Zakis 4.

Rokometno v 1. delu

Šentjurčani so prekinili niz petih porazov, Ljubljančani pa so svojo regionalno serijo potegnili na tri. Po boljši prvi četrtini zmajev in rokometnemu izidu prvega polčasa (23:24) se je Tajfun nad Zmajevim zalivom razbesnel v tretji četrtini – 32:16 je bilo v tem delu igre za gostitelje, ki so v dvorano privabili 1900 gledalcev.

-6

Le ti so v 31. minuti skočili na noge, ko je Jacob Parker povišal na 57:40. Olimpija je prišla na -6, kaj več pa ni zmogla. Drugače povedano – gostitelji tega niso dovolili.

Met – edina deviza?

Vse skupaj pa je dokaz več – Olimpija težko ali skoraj ne more zmagati, če ji ne steče met (3/16). Nad tem so upravičeno bentili Ivo Daneu, Peter Vilfan in Ivo Daneu, ki so prišli v Celje.