Tajfun ohranil mirno kri, zadeval proste mete in se zapisal v zgodovino

Liga ABA je prišla tudi v Celje, kjer je domači Tajfun pred 1500 gledalci v dvorani Golovec z 71:68 premagal takisto novinca Sutjesko. S 14 točkami se je izkazal Dragiša Drobnjak (14), točko manj je prispeval Sandi Čebular.

2409_tajfun

Liga ABA, 1. krog, 2.10.
TAJFUN – Sutjeska 71:68 (16:20, 15:18, 20:15, 20:!5)
Tajfun: Sebič M. 4, Držić 6, Čebular 13, Zimić 4, Bratož 3, Clark 12, Ponjavić 9, Drobnjak 14, Bolčina 6.

Domačin so začeli nervozno, kar je Sutjeska izkoristila in povedla, na polčas pa je odšla z naskokom osmih točk. V nadaljevanju so gostitelji na krilih Dragiše Drobnjaka in Tomaža Bolčine ujeli goste in jim ušli na 46:40. Kljub temu so imeli gostje pred začetkom zadnjih 10 minut dve točki plusa (51:53).

Tekma se je odločala v končnici, kjer sta Ceola Clark III in Drobnjak ohranila mirno kri in roke za vodstvo 69:65.

Slovenski državni prvak je brezhibno izvajal proste mete (19:19), gostje pa jih ob koncu niso uspeli ujeti niti s trojkami.