TAJFUN NOV PRVAK LIGE TELEMACH!

Košarkarji Tajfuna so novi prvaki Lige Telemach! To jim je uspelo z današnjo zmago proti Rogaški, pred nabito polno dvorano Hruševec. Bilo je 67:65..

1. četrtina:

Dvorana Hruševec je bila že 30 minut pred začetkom nabito polna, vzdušje in navijanje pa na temu primernem nivoju. Domačini so slabo odprli tekmo in storili ogromno napak v napadu in gostje iz Rogaške so v 5 minuti imeli prednost 14 : 4. Po tehnični napaki Đorđe Lelića so se stvari vendarle začele normalizirati, a kaj ko so se napake Tajfuna znova zvrstile in Rogaška je ponovno pobegnila na + 10 (20:10). Z tremi uspešnimi akcijami Šentjurčani vendarle omilijo prednost Rogaške na – 3. Dokaj nervozna uvodna četrtina obeh ekip.

2. četrtina :

Takoj 5 povezanih točk Rogaške, a nato je Tajfun vendarle začel z zavzetnejšo igro tako v obrambi, kot v napadu. Ivan Držič je vroč, že prej omenjeni Đorđe Lelić pa nekoliko nervozen, vendar nevaren za koš in dobro izkorišča svoje prednosti. Gostje sicer držijo minimalno prednost. Sledilo je izenačenje ekip na 25 po polaganju Aleksandra Tomiča, ki v obrambi skrbi za Sandija Čebularja. Rogaški napadalno ne steče in Ivan Držić s črte prostih metov vodi Tajfun v vodstvo z košem prednosti. Tomič nekoliko pretirava ob reakciji v obrambi in si prisluži še drugo tehnično napako v vrstah domačinov. Pri Rogaški na sceno stopi Tadej Ferme s trojko in metom s pol distance. To je obdobje raztrgane igre ene in druge ekipe. Rogaška s prednostjo ob odmoru 35 : 32. Držić 9, Ferme 11 do polčasa.

3. četrtina:

Agresivna obramba Rogaške od samega začetka in odlično zapiranje pod košem, kar vodi do hitre tranzicije v napadu. Tajfun dobro kroži z žogo a neodločen ob samih zaključkih napadov. Dragiša Drobnjak vendarle do čiste pozicije za koš, do tega trenutka 4 točke. Tudi Lelić, ki ga Tajfun še kako potrebuje, se prebuja, a si prisluži že četrto osebno napako. Tadej Koštomaj poskrbi za tretjo tehnično napako na tekmi. Tajfun prevzame minimalno rezultatsko pobudo, Rogaška ob prvi minuti odmora v drugem polčasu s kar tremi košarkarji s po tremi osebnimi napakami (Ferme, Koštomaj, Dimec). Tajfun se vse več zanaša na igro pod koš, predvsem na Drobnjaka, kar je logična poteza, Rogaška je že zdavnaj izpolnila bonus. Anže Pelc s trojko umirja domačo evforijo. Pred zadnjim delom igre domači v prednosti z 52 : 48, ko Domen Bratož v zadnji sekundi zadane trojko.

4. četrtina:

Začenja se obdobje velikega tveganja. Ekipi vztrajata v agresivni obrambi in močnih prodorih pod koš. Zadane se kak met iz razdalje, na eni strani Držič, na drugi Dražen Bubnić. Ceola Clark III z odlično podajo zaposli že prej vročega Držiča, ki pod prekrškom zadeva za + 5 Tajfuna,  ob zadetem prostem metu pa znaša še točko več. 5 minut do konca, vse možnosti odprte. 61 : 55 in prebuja se Clark, ki doda še dva prosta meta. Izgleda, da se barka Rogaške počasi a vztrajno potaplja. Drobnjak si izbori prostor pod košem in zadeva za  prednost osmih točk. Rogaška je že začela hiteti in poizkuša izsiliti kakšno osebno napako, ter si s tem zagotoviti odhod na pozicijo za proste mete. Dimec znižuje na 65 : 60 dobri dve minuti pred koncem srečanja. Po osebni napaki Drobnjaka v skoku za odbito žogo, se Žiga Dimec ponovno znajde na prostih metih, vnovič uspešno, minus 3 Rogaške! Sandi Čebular se po obranjenem napadu dvigne izza črte 6,75 ter zadeva za izenačenje! Držič hitro poskrbi za novo vodstvo Tajfuna, nakar sledi serija zapravljenih priložnosti gostov. Ob osebni napaki pa Drobnjak ne izkoristi nobenega prostega meta, na njegovo srečo in srečo večine prisotnih v dvorani, je Bubnić premalo odločen in izgubi žogo. Hitra osebna napaka pošilja Stanka Sebiča na linijo prostih metov, a tudi njemu se roka dvakrat zatrese. Zadnji napad tako za Rogaško, ki preko Čebularja zaključi napad ob zvoku sirene, veliko za črto linije za tri točke, a met je prekratek! TAJFUN JE PRVAK LIGE TELEMACH ZA SEZONO 2014/2015!

Najkoristnejši igralec finala je postal DRAGIŠA DROBNJAK!