Tajfun moško padel v Beogradu

Tudi izjemna igra Sandija Čebularja (29 točk) ni bila dovolj, da bi Tajfun dosegel 5. Zmago in ponovil podvig Olimpije in Krke, ki sta v tej sezoni že zmagala v Beogradu. Partizan je v prvi tekmi 11. kroga Lige ABA z 89:85 odpravil slovenskega državnega prvaka.

Junak domače ekipe je bil Kevin Jones (17 točk in 9 skokov).

2011_tajfun_00

Liga ABA, 11. krog, 20.11.
PARTIZAN – Tajfun 89:85 (20:15, 19:27, 19:19, 31:24)
Tajfun: Sebič 5 (4 skoki), Držić, Čebular 29 (4 podaje), Bratož 10 (7 podaj), Clark 7 (4 podaje), Ponjavić 11 (6 skokov), Drobnjak 2 (4 skoki), Bolčina 14 (4 skoki), Parker 7.

Partizan je boljše začel, dobil je prvo četrtino, pri 30:23 pa se je ustavilo. Tajfun je naredil serijo 0:12 in povedel 30:35, 39:42 pa je bilo ob polčasu. V 26. minuti nadaljevanje je Partizan povedel 50:49. Vmes je slovenski prvak ušel na 54:61, po 30 minutah pa so varovanci trenerja Dejan Mihevca še kar vodili (58:61), naskok pa so ohranili do 37. minute, ko so domačini s serijo 6:0 ušli na 77:73. Prednosti niso več izpustili iz rok. Sandi Čebular je dosegel dve trojki , a je bilo to premalo za morebitno zmago.