Drobnjak popeljal Tajfun do dveh zaključnih žog

Igralci Tajfuna so uspeli v gosteh premagati Rogaško z rezultatom 65 : 57 in tako potrebujejo le še zmago v lovu na naslov državnega prvaka.

Untitled
FOTO : KZS

Košarkarji Tajfuna so vzeli skalp Rogaške v njihovi dvorani v tretji tekmi finala DP in tako povedli v seriji na tri zmage z 2 : 1. Ponovno je odlično predstavo pokazal Dragiša Drobnjak, jasno kot beli dan pa je dejstvo, kako pomemben člen v ekipi Tajfuna je Ceola Clark III. Žiga Dimec je imel danes enostavno premalo pomoči soigralcev.

Odličen začetek Tajfuna

Gostujoči igralci so odlično odprli tekmo in povedli z 7 : 0. Minuta odmora ni prinesla posebnega preobrata, bilo je že 13 : 2 in po trojki Koštomaja, so se domačini nekoliko prebudili. Polna domača dvorana seveda ni smela ostati brez napete tekme, začel se je lov Rogaške na nasprotnika, kar jim je do polčasa v celoti uspelo, saj sta moštvi odšli na odmor ob izenačenem izidu 27 : 27.

Druga četrtina je sicer nakazala, da bo svoj dan imel Žiga Dimec. Odlično se je znašel pod košem, nad njim je bilo storjenih veliko osebnih napak in gostje so načeloma prekinjali napade Rogaške z malimi osebnimi napakami.

Veliko napak Rogaške, a Tajfun ne uspe pobegniti

Zdelo se je, da Rogaška vse preveč žogo zadržuje v rokah posameznikov, manjkala je dinamika, posledično so sledili neizdelani meti, noben od igralcev se ni pretirano razigral. Vse to je bila voda na mlin Tajfuna. Dragiša Drobnjak, ki pri košarkarjih iz Šentjurja doživlja novo košarkarsko pomlad, je bil ponovno gonilna sila svoje ekipe. Odlično je izkoriščal proste mete in prisil nasprotnika v veliko osebnih napak nad njim. A vendarle, gostje bi se lahko nekoliko bolj oddaljili. Ravno obratno. Le točka prednosti pred zadnjim delom igre (47 : 46).

Agresivna obramba in napadalni skok odločilni za zmago Tajfuna

Rogaški igra ni in ni stekla. Agresivni Aleksander Tomič je že na začetku izvajal agresivno obrambo nad Sandijem Čebularjem, kar se je poznalo na organizaciji. Ceola Clark je za nameček zadel še kakšno trojko ali met z bližine, upi Rogaške so minuto pred koncem tekme usahnili. Končni rezultat 65 : 57 in popolnoma zaslužena zmaga gostov, ki lahko že v četrtek pred nabito polno dvorano odločijo letošnjega zmagovalca državnega prvenstva!