Tajfun in Sixt Primorska do prepričljivih zmag

V Podčetrtku so na lokalnem derbiju med Termami Olimia Podčetrtek in Tajfunom slavili gostje, v svoji dvorani pa so do zmage prišli košarkarji Sixt Primorske, ki so ugnali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.
Liga Nova KBM, 9. krog, 4.12.
Terme Olimia – TAJFUN 52:67 (7:22, 15:9, 15:18, 15:18)
Julević (7 skokov) in Strnad po 11; Sarajlija 16, Vujasinović 13 (10 podaj), Spicer 10 (7 skokov).

Košarkarji Tajfuna so na gostovanju v Podčetrtku prišli do tretje zmage v letošnjem državnem prvenstvu. Tekma je bila odločena že po prvi četrtini, ki so jo gostje iz Šentjurja dobili s petnajstimi točkami razlike.

Že v prvih desetih minutah tekme so varovanci Jurice Golemca, ki so pred slabimi 14 dnevi v tretjem krogu pokalnega tekmovanja izločili prav ekipo iz Podčetrtka, prišli do visoke prednosti. Domačini so s košem Nejca Bude v peti minuti povedli s 6:2, le tri minute pozneje pa so jim gostje s tretjo trojko Mirze Sarajlije pobegnili za 12 točk (18:6), do konca četrtine pa so svojo prednost povečali še za tri točke. V 15. minuti je četa Borisa Zrinskega že zaostajala za 19 točk (12:31), do odhoda na odmor pa je le nekoliko omilila svoj zaostanek.

Ko so se domačini v 25. minuti s košem Žvana gostom približali na 32:36, so Šentjurčani z delnim izidom 11:3 spet pobegnili na varno razdaljo. Tekma je bila odločena v 37. minuti, ko je trojko za vodstvo s 63:48 dosegel Malcolm Clark.

V prihodnjem kolu bodo Terme Olimia Podčetrtek spet igrali doma, in sicer bodo 10. decembra gostili LTH Castings, Tajfun pa bo dva dni kasneje gostil Portorož.

Boris Zrinski, Terme Olimia Podčetrtek:
“Žal nam danes ni uspelo.  Ponavljajo se nam tekme, ko se po slabem začetku vrnemo, a ko pridemo bližje, z nekaj nespametnimi potezami znova poskrbimo, da se nasprotnik odlepi. Vsekakor je to segment, na katerem bomo morali delati.”

Jurica Golemac, Tajfun:
“Mislim, da smo odigrali odlično tekmo, še posebej smo lahko zadovoljni z obrambnim segmentom igre. Vsi igralci so dali vse od sebe, z borbenostjo so nadoknadili tudi odsotnost Brodnika. Fantom bi čestital, za podporo pa bi se zahvalil tudi našim odličnim navijačem.”

SIXT PRIMORSKA – Šenčur GGD 66:61 (10:15, 15:21, 20:9, 21:16)
(Gajić 13 (10 skokov), Franklin in Radulović (9 skokov) po 11; Deray 11, Jeršin 10)

Košarkarji Sixt Primorske so prišli do šeste zmage v Ligi Nova KBM, Šenčurjani pa so ostali pri štirih, čeprav so še na polovici tekme vodili z enajstimi točkami prednosti. Zanje je bila usodna zadnja četrtina, v kateri so bili Koprčani boljši nasprotnik.

Domačini so v sedmi minuti še s košem Troyja Franklina še vodili z 10:8, nato pa do konca četrtine niso več dosegli točke. Na drugi strani so bili gostje bolj natančni ter s košem Marka Pajiča povedli s 15:10. Boljšo igro so prikazali tudi v drugi četrtini, v kateri so s trojko Borisa Jeršina prišli do osmih točk prednosti (23:15). Domačini so se jim s petimi zaporednimi točkami še približali na tri točke, toda podobno kot v prvi četrtini je končnica pripadla varovancem Ernesta Novaka, ki so s košem Smiljana Pavića na odmor odšli s prednostjo enajstih točk.

V nadaljevanju so z odlično igro v obrambi Koprčani le ulovili Šenčurjane, izenačujoči koš je ob izteku tretje četrtine dosegel Bojan Radulović. S točkama s prostih metov Nikole Gajića so domačini prišli do novega vodstva, ki ga niso več izpustili iz rok.

V prihodnjem kolu bodo primorski košarkarji gostovali v Ljubljani pri Union Olimpiji (9. 12), Gorenjci pa bodo dan pozneje doma igrali z Rogaško.

Aleksander Sekulić, Sixt Primorska:
“Pričakovali smo čvrsto tekmo. V prvem polčasu smo se slabo odzvali na njihovo agresivno igro, zato tudi malo točk v začetnih minutah tekme. Nekaj živčnosti v obrambi je botrovalo temu, da je tekmec dosegel kar nekaj lahkih košev. Na srečo nas je rešil odmor med polčasoma. V drugem delu smo odigrali precej bolje v obrambi in posledično dobili potrebno samozavest za napad in tekmo končali s pozitivnim izkupičkom. Pohvaliti je potrebno vsakega, ki je stopil na parket.”