Tajfun in Podčetrtek prepričljiva

V Ligi Nova KBM za obstanek bo zadnji krog odločal o obstanku, ki sta si ga že zagotovila Sixt Primorska in Tajfun. O zadnjem potniku/obstanku bosta odločala Terme Olimpia Podčetrtek in Šenčur GGD.

Lestvica po 9. krogu:
Sixt Primorska 16-3, Tajfun 14-5, Šenčur GGD 11-8, Terme Olimia Podčetrtek 10-9, LTH Castings 6-14, Portorož 1-19

Liga Nova KBM za obstanek, 9. krog, 26.4.
TAJFUN – Šenčur GGD 75:68 (22:14, 8:23, 20:17, 25:14)
Sarajlija 23 (6 skokov), Jereb 21 (5 podaj), Spicer, Miković (7 skokov) in Fifolt po 8; Pavić 16 (7 skokov), Hadžifejzović 13 (9 skokov), Martinčič 10.

Tajfun je dosegel še eno zmago, s katero je potrdil prvoligaški status, košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe pa so doživeli tretji zaporedni poraz, ki še naprej postavlja pod vprašaj njihovo udeležbo v Ligi Nova KBM v prihodnji sezoni.

V zadnjem kolu bo tako prišlo do neposrednega obračuna za obstanek v elitni ligi. V Šenčurju bo gostovala zasedba Term Olimia iz Podčetrtka, ki ima boljše medsebojno izhodišče, zato za obstanek v Ligi Nova KBM potrebuje zmago.

Gorenjci so bili v dvoboju s Tajfunom motivirani, vendar pa premalo zbrani oziroma natančni v zadnjih minutah. Gostje so dobro minuto in pol pred koncem s košem Smiljana Pavića povedli s 65:64, Mirza Sarajlija pa je s trojko in košem naredil odločilno razliko, ki je Tajfunu omogočila pot do zmage.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
Čestitam fantom za odlično predstavo in profesionalnost, ki so jo pokazali. Dali smo vse od sebe, da smo zadnje srečanje pred domačimi gledalci v tej sezoni dobili. To zmago bi posvetil prav njim, saj so bili celotno sezono naš šesti igralec.

Gregor Vodenik, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
Za nami so tri težke tekme, ko smo igrali proti neobremenjenim nasprotnikom, vsakič pa smo bili žrtev lastnih napak v končnici. Postavili smo se v položaj, v katerem bo zadnja tekma pomembna za končno uvrstitev. O svoji usodi bomo odločali sami.

TERME OLIMIA PODČETRTEK – LTH Castings 82:52 (35:10, 17:12, 21:19, 9:11)
Štruc 16, Julevič 15 (7 skokov), Strnad 13; Grum 19, Sajevic 13, Stopar 8 (5 skokov).