Tajfun do prve zmage v četrtfinalu proti Laščanom

V ponedeljek se je začela končnica Lige Telemach. Prva četrtfinalna zmaga je pripadla moštvu Tajfuna, ki je bilo suvereno skozi celotno tekmo, na koncu pa v Laškem Zlatorog ugnalo s 74:69.

Preostala prva četrtfinalna srečanja sledijo v torek. Rogaška bo ob 18. uri pred kamerami TV Slovenija gostila Grosbasket, uro kasneje se bo začel obračun med Krko in Portorožem, ob 20.00 pa sledi še prvi četrtfinalni dvoboj med Union Olimpijo ter Heliosom Suns, z brezplačnim spletnim prenosom na kzs.si! Druge tekme četrtfinalnega niza sledijo v četrtek, 7. maja, morebitne tretje pa 9. ali 10. maja. Moštva igrajo na dve dobljeni tekmi.

LIGA TELEMACH, ČETRTFINALE, 1. TEKME

Ponedeljek, 4. maj:
Zlatorog Laško –  TAJFUN 69:74 (13:26, 16:11, 20:23, 20:14) /0:1/
(Zagorac 20 in 12 skokov, Lapornik 15; Lelić (8 skokov) in Zimić (10 skokov) po 19)

Ekipi sta pred lokalnim derbijem napovedovali, da bo šlo za izenačen obračun. To se je samo deloma uresničilo, večino tekme so imeli vajeti igre v svojih rokah Šentjurčani, ki so velik korak k zmagi naredili v drugi četrtini, v drugem polčasu pa znali pravočasno odgovoriti na poskuse Laščanov. Te tako čaka težka naloga pred drugim dvobojem, ki bo v četrtek v Šentjurju.

Tajfun je bil tisti, ki je prevladoval v prvi in tudi večino druge četrtine, vodil je tudi že za 17 točk, a dobri dve minuti pred koncem prvega polčasa so boljša igra v obrambi in nekaj uspešnih metrov Laščane pripeljali zgolj na -8 (26:34) po trojki Saša Zagorca. S takšno razliko sta ekipi šli v tudi drugi polčas.

Šentjurčani so v ta del igre šli odločno in hitro spet pobegnili na 16 točk razlike (47:31) po trojki Milana Sebiča. Toda domači so znova dobro igrali v drugi polovici tretje četrtine in prišli na 46:52. Gosti pa so vnovič pravočasno odgovorili in v zadnjih deset minut nesli 11 točk zaloge.

Ta pa se je spet hitro zmanjšala na šest po zaslugi Zagorca približno osem minut pred koncem, sedem minut in pol pred zadnjo sireno pa so Laščani zaostajali le še za pet točk po prostem metu Aleksandra Ponjavića.

Le malce zatem je Bojan Jovanović s prostima metoma znižal na 57:60 in nakazal tesno končnico. V tej pa so imeli gosti ves čas pet, šest točk prednosti. Ko je Đorđe Lelić zadel prosta meta dobro minuto pred koncem (72:64), je bil zmagovalec odločen.

Pri gostiteljih je z 20 točkami in 12 skoki prednjačil Zagorac, Miha Lapornik pa je prispeval 15 točk. Pri Tajfunu, ki je dobil skok s 43:34, sta Emir Zimić in Lelić dosegla po 19 točk, ob tem pa zbrala še deset oziroma osem skokov.