Za konec poraz proti Švedski

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let je izgubila zadnjo pripravljalno tekmo pred odhodom na evropsko prvenstvo, ki se začne v soboto. Slovenke so tekmo odigrale brez kapetanke Aneja Einfalt in Zale Friškovec, ki je bila najboljša strelka v pripravljalnih tekmah. Selektor Predrag Radović je že določil 12 košarkaric, ki bodo zastopale brave Slovenije na EP na Madžarskem.

Pripravljalna tekma, DU20, 4.7.
Slovenija – ŠVEDSKA 58:67 (13:23, 15:15, 16:11, 14:18)
Dautović 15 (9 skokov), Cvijanović 14, Krošelj 11 (5 skokov, 7 asistenc), Jesenšek, Kozina Bubnič (5 skokov), Zoran in Gabrijel po 4, Goršič 2, Špoljar, Pamić.

Evropske podprvakinje so s porazom proti Švedski sklenile pripravljalno obdobje. Srečanje sta zaradi regeneracije po poškodbi izpustili Zala Friškovec, sicer prvo ime Slovenije v pripravljalnem obdobju, ter kapetanka Aneja Einfalt. Obe igralki bosta pripravljeni na igro na evropskem prvenstvu na Madžarskem. V igri Slovenk je bilo kar nekaj nihanj, vseeno pa so varovanke Predraga Radovića na trenutke prikazale zelo dobro igro. Že v prvi četrtini so si Švedinje priigrale lepo zalogo prednosti, ki je Slovenke niso uspele izničiti. V drugem polčasu je razlika narasla že na 17 točk, vendar je nato Slovenkam uspel delni izid 16:2 in zaostanek se je zmanjšal zgolj na tri točke. V zadnjih desetih minutah so imele več moči Švedinje, ki so krili Klare Lundquist (18 točk) prišle do zmage z devetim točkami prednosti.

Pri Slovenkah se je tokrat najbolj izkazala Merisa Dautović, ki je zgolj za en skok zaostala za dvojnim dvojčkom (15+9). Štirinajst točk je dodala Tina Cvijanović, enajst točk, pet skokov in sedem asistenc pa je prisprevala Aleksandra Krošelj.

Slovenke bodo na evropsko prvenstvo odpotovale jutri. Prva tekma bo na sporedu v soboto ob 17.30 proti Srbiji. Nato pa se bodo Slovenke pomerile še z Rusinjami (nedelja, ob 20.15) in Nemkami (ponedeljek, 15.15).

Predrag Radović, selektor reprezentance deklet do 20 let:
V naši igri so že vedno prisotna nihanja, vendar pa smo na trenutke odigrali zares odlično. Na današnji tekmi je bila prisotna kar velika nervoza, saj dekleta komaj čakajo na začetek evropskega prvenstva. V naslednjih dneh moramo popraviti še določene napake in se pripraviti na nasprotnice. Vzdušje v ekipi je zelo dobro in verjamem, da smo na pravi poti.