Suvereno v četrtfinale

Slovenka reprezentanca deklet do 16 let si je z zanesljivo zmago nad Estonijo (70:30) priborila nastop v četrtfinalu. Bleščeča je bila predvsem zadnja četrtina, ki so jo varovanke Gašperja Sluge dobile s 30:2. Tekmice Slovenije bodo Grkinje, četrtfinale bo na sporedu v četrtek.

EP DU16, prvi del, 4. krog, 20.8.
Estonija – SLOVENIJA 30:70 (9:17, 9:10, 10:13, 2:30)
Slovenija: Čeh (6 skokov) in Manojlović (5 skokov) po 12, Ude 11, Dragar 8, Vrečer 6, Šporar 5, Marguč in Garič (7 skokov) po 4, Mičunović in Šrot po 3, Jelenc 2, Tajhar.

Varovanke Gašperja Sluge so zadnje srečanje v skupinskem delu odprle s košem najvišje košarkarice na parketu Mojce Jelenc. Sledile so minute estonske reprezentance, ki so po slabih treh minutah in pol vodile z 9:4. Nato pa se je košarkaricam iz države ob Baltiku povsem zaustavilo. Slovenski koš je bil zakljenjen kar enajst minut, Slovenke pa so v tem obdobju dosegle 20 točk. Stekel je met za tri točke, uspešna igra v napadu pa je bila plod dobre obrambe (osem pridobljenih žog).

Med slovenske strelke se je že v prvih dvajsetih minutah vpisalo deset košarkaric. V zadnjih petih minutah prvega dela so Slovenke dosegle le še tri točke in na glavni odmor odšle s +9.

Drugi polčas je s trojko odprla Zala Šrot, ki se je kot 11. igralka vpisala med strelke. Sredi četrtine je Slovenija ponovno vodila z dvomestno prednostjo. Četrtino so naše košarkarice zaključile s šestimi zaporednimi točkami Vanje Manojlović ter z razliko 12 točk.

Tekma se je prelomila v začetku zadnjega dela. Dve pridobjeni žogi in po štiri točke Ule Ude ter Blaže Čeh sta naši reprezentanci prinesli dvajset točk prednosti. Zaključek je bil domala sanjski. Slovenke so zaprle poti do koša, Estonke so v zadnjem delu dosegle le še dve točki, medtem ko je naša reprezentanca dosegla toliko točk kot nasprotnik na celotnem srečanju (!).

Slovenke so pridobile kar 23 žog ter zadele deset metov za tri točke.

Slovenija si je s tretjo zmago priborila nastop v četrtfinalu, kjer jih čaka prvouvrščena ekipa skupine A. Tekmice naših deklet bodo Grkinje, ki bodo zasedle prvo mesto v skupini A.

Najboljši strelki tekme sta bili Blaža Čeh in Vanja Manojlović, ki sta dosegli po 12 točk.

Izjava po tekmi proti Estoniji:
Gašper Sluga, selektor reprezentance deklet do 16 let:
Iskrene čestitke dekletom za zasluženo zmago. Celotna 12-erica je odigrala odlično v obrambi, vesel sem da nam je steklo tudi pri metu iz razdalje. Uvrstitev v četrtfinale je zaslužena, zdaj pa se moramo dobro pripraviti na izločilne boje.