Suvereno prek Albanije

Slovenska reprezentanca do 20 let je v sredo odigrala zadnjo tekmo skupinskega dela na evropskem prvenstvu. Slovenci so se pomerili z reprezentanco Albanije in zmagali s 86:52. Slovenija je tako edina reprezentanca, ki je tekmovanje v skupini B zaključila brez poraza in se je tako iz prvega mesta uvrstila v petkovo četrtfinale.

EP U20, B divizija, prvi del, 5. krog, 18.7.
SLOVENIJA – Albanija 86:52 (24:14, 21:15, 16:10, 25:13)

Strelci za Slovenijo: Alibegović (5 skokov) in Macura (9 skokov) po 13, Škedelj (7 skokov), Ožegović (5 skokov) in Strmčnik po 11, Zajc 10, Vesel 8, Stipaničev 7, Dornik 2, Bratec, Jurček, Oman.

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je zadnjo tekmo v prvem delu evropskega prvenstva divizije B začela v postavi Macura, Ožegović, Škedelj, Stipaničev in Strmčnik. Slovenci so dobro odprli tekmo, pri zaostanku s 3:4 so napravili delni izid 13:2 in prvič na obračunu povedli z dvomestno prednostjo (16:6). Toliko je znašala tudi prednost ob koncu prvih desetih minut (24:14).

Slovenci so z dobro igro nadaljevali tudi v drugi četrtini. Varovanci Daliborja Damjanovića so v prvem polčasu zadeli 53% metov iz igre, v prvih dvajsetih minutah pa so dali skoraj toliko točk kot na celotnem srečanju z Estonijo. Največ je Slovenija v drugem polčasu vodila za 17, ob odhodu na najdaljši odmor pa točko manj (45:29).

Tudi v tretji četrtini je Slovenija nadzorovala potek tekme, prednost pa se je višala iz minute v minuto. Ob koncu tretjega dela je prednost Slovenije znašala 22 točk. V zadnji četrtini je slovenska izbrana vrsta brez težav zadržala prednost in tekmo končala v svojo korist. Končni rezultat je znašal 86:52, kar je bila tudi najvišja prednost slovenske reprezentance na obračunu. Slovenci so do konca obračuna obdržali izjemno visok odstotek meta iz igre, nekoliko slabši so bili le pri metu za tri točke.

Najboljša strelca v slovenski izbrani vrsti sta bila Denis Alibegović in Jurij Macura, ki sta dosegla po 13 točk. Macuri je do dvojnega dvojčka zmanjkal en skok. Miha Škedelj, Gaber Ožegović in Jan Strmčnik pa so v statistiko vpisali po 11 točk.

Slovenija se je tako s petimi zmagami in brez poraza s prvega mesta uvrstila v četrtfinalne boje, ki bodo na sporedu v petek. V elitno divizijo se uvrstijo prve tri reprezentance prvenstva.