Super Slovenke!

Tekmi 8. kola ženske mednarodne regionalne liga WABA sta danes odigrali ekipi Athlete Celje in Triglava. Celjanke so v gosteh pri Crveni zvezdi visoko slavile s 67:85, pomembno zmago pa so vknjižile tudi Kranjčanke, ki so doma z rezultatom 64:57 premagale Beroe.

Liga WABA, 8.12.
Crvena zvezda –  ATHLETE CELJE 67:85 (18:23, 18:21, 18:19, 13:22)
(Prlja 14, Katanić 11 (7 skokov, 6 podaj), Bogičević 10; Prezelj 29 (6 skokov), Evans 25 (14 skokov), Slonjšak 10)

Celjanke so v Beogradu prišle do šeste zmage v tej sezoni regionalne mednarodne lige WABA. Proti Crveni zvezdi so bile boljše skozi celotno srečanje, dobile prav vse četrtine, na koncu pa slavile z visokih 67:85. Najboljša strelka pri zasedbi Athlete Celje je bila Annamarija Prezelj, ki je dosegla 29 točk, štiri manj je dodala Američanka Shante Evans, ki je tokrat vknjižila kar 14 skokov.

TRIGLAV – Beroe 64:57 (18:17, 17:19, 21:10, 8:11)
(Abramovič 20, Zdolšek 18 (6 skokov); Reid 20 (11 skokov), Perkins 11 (8 skokov))

Košarkarice Triglava so v svoji dvorani tokrat gostile vodilno ekipo Beroeja, ki doslej v ligi WABA še ni doživela grenkobe poraza. Prvič so morale tekmicam premoč priznati prav nocoj, ko so Kranjčanke ob dobri igri prišle do zaslužene zmage s 64:57. Začetek tekme je dal slutiti, da se obeta zelo zanimivo srečanje, kar se je na koncu tudi potrdilo. Triglav je do zmage prišel predvsem po zaslugi odlične tretje četrtine, tudi v zadnjih desetih minutah pa so s čvrsto obrambo tekmicam onemogočile resnejše namere po zmagi. Najboljši strelki pri domači vrsti sta bili Rebeka Abramovič (20 točk) in Živa Zdolšek (18 točk).