Super Slovenija razbila Moldavijo

Slovenska reprezentanca do 20 let je v nedeljo odigrala tekmo tretjega kola na evropskem prvenstvu divizije B in dosegla še tretjo zmago. Slovenija se je pomerila z Moldavijo in dosegla najvišjo zmago na prvenstvu (135:44). Varovanci Daliborja Damjanovića bodo naslednje srečanje na evropskem prvenstvu divizije B odigrali v torek proti reprezetannci Estonije.

EP U20, B divizija, prvi del, 3. krog, 15.7.
Moldavija – SLOVENIJA 44:135 (14:35, 12:31, 6:39, 12:30)

Strelci za Slovenijo: Dornik 33 (15 skokov, 6 podaj, 6 prid. žog), Stipaničev 20 (11 skokov), Alibegović 19, Oman 17 (5 skokov), Macura 16 (6 skokov), Zajc 14 (8 skokov, 15 podaj), Vesel 7 (5 skokov, 5 podaj), Jurček 6 (7 podaj), Bratec 3, Ožegović, Škedelj, Strmčnik.

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je v nedeljo odigrala tretjo tekmo na evropskem prventvu divizije B in dosegla še tretjo zmago.

Slovenci so odlično odprli srečanje proti Moldaviji in že po prvi minuti igre vodili s 7:0. Moldavijci, ki so prvo tekmo na EP izgubili za 73 točk, drugo pa za 51, niso bili kos tudi Slovencem. Že v prvi četrtini je prednost Slovenije znašala več kot 20 točk, varovanci Daliborja Damjanovića so bili zelo razigrani v napadu. Do konca prvega polčasa se je prednost Slovenije še podvojila (66:26). Slovenci so zadeli več kot 60% metov iz igre, zadeli so sedem trojk v 15 poskusih. Na drugi strani so Moldavijci zadeli le 11 metov iz igre iz 42 poskusov.

Slovenska izbrana vrsta je tudi v drugem polčasu nadzirala potek srečanja in prednost je naraščala iz minute v minuto. Slovenci so že ob koncu tretje četrtine presegli 100 doseženih točk, po tridesetih minutah je vodstvo Slovenije znašalo 73 točk (105:32). Slovenski košarkarji so imeli dober izkupiček meta iz igre, zabeležili pa so tudi 72 skokov in 43 podaj. Moldavci so izgubili kar 24 žog, na koncu so zadeli le 19 metov iz 79 poskusov. Slovenija je s končnim izidom 135:44 vknjižila tretjo zmago na evropskem prvenstvu divizije B.

V slovenski izbrani vrsti je bil strelsko najbolj razpoložen Jan Dornik s 33 točkami, k temu dosežku je dodal še 15 skokov, 6 podaj in 6 ukradenih žog. Jakov Stipaničev je doseggel dvojni dvojček (20 točk, 11 skokov), Denis Alibegović se je ustabvil pri 19 točkah.

V ponedeljek bo za Slovenijo na prvenstvu dan premora, v torek sledi obračun z Estonijo.