Super novice s Tenerifov: Slovenski Banvit v nedeljo za naslov!

Rubrika: Liga prvakov

Turški Banvit ne popušča! Ekipa trenerja Saša Filipovskega in slovenskih legionarjev Eda Murića in Gašperja Vidmarja bo v nedeljo na Tenerifih lovila naslov prvaka Fibine Lige prvakov! V polfinalu so Turki s 83:74 porazili Monaco.

Tekmec Banvita bo domači Iberostar, ki je v drugi polfinalni tekmi odpravil Venezio.

Liga prvakov, polfinale, 28.4.

BANVIT – AS Monaco 83:74 (14:23, 23:22, 18:8, 28:21)
(Theodore 21, Orelik 16, Vidmar 12; Shuler 20, Ouattara 11)

IBEROSTAR – Venezia 67:58 (16:21, 24:13, 16:8, 11:16)
(Abromaitis 19; Haynes 13)

Francozi so suvereno začeli in dobili 1. četrtino s 23:14, Filipovski in ekipa so točkovni deficit izničili v 3. četrtini (18:8). Drugi polčas je minil povsem v turški dominaciji: 46:29.

Celo sezono sanjali o tem

„Čestitam moji ekipi in mojemu strokovnemu štabu!“ je uvodoma dejal Filipovski, ki je izpostavil, da so danes pokazali najboljše, kar znajo in zmorejo. „Slavili smo na težki tekmi proti izjemni ekipi Monaca. Cenim in spoštujem delo trenerja Zvezdana, ki dela vrhunsko, veliko tekem pa v tej sezoni niso izgubili,“ je nadaljeval Filipovski in ocenil, da lahko tekmo deli na dva dela: v prvem so prevladovali Francozi, v drugem pa Banvit.
„Zdaj se moramo osvežiti. Celo sezono smo sanjali o velikem finalu. Zdaj je na nas, da pokažemo največ, kar znamo in zmoremo!“ je še dodal Filipovski, ki je pred dobrimi 20 leti ostal doma (kot eden od pomočnikov Saša Filipovskega), F4 v Rimu pa je gledal iz Ljubljane. Danes sam piše košarkarsko zgodovino.