ŠTUDENTSKA: Verbič in Butala razorožila lanske finaliste v derbiju za boljše izhodišče v četrtfinalu

Rubrika: Študentska liga

Včeraj, 15.02.2016 se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2015/16.  Videli smo nadaljevanje bojev v skupini H za razvrstitev od 13. – 19. mesta in v ligi za prvaka v skupini F – vse v moški konkurenci. Študentje FKKT so z razpoloženima Verbičem in Butalo in s pomočjo svojih zvestih navijačev razorožili lanske finaliste – »ekonomiste«.

UKL

Skupina H (M):

Fakulteta za matematiko in fiziko : FAKULTETA ZA RAČUNALNIŠTVO IN INFORMATIKO  28 : 64
(Černigoj in Vrčkovnik 8, Ljubišič Slejko 5; Majcen 28, Janež 10 in Špegel 10);

Komentar tekme: V prvi tekmi današnjega večera smo videli tekmo za razvrstitev od 13. – 19. mesta. Glede na kakovost obeh nasprotnikov smo videli tekmo s polno napak, vendar borbenosti tako eni kot drugi ekipi ne moremo očitati. Favoriti te tekme so bili že pred njenim začetkom »računalničarji«, ki so kakovost na igrišču tudi dokazali in na koncu visoko zmagali.

Lestvica v skupini H (M): Zdravstvena fakulteta, Fakulteta za računalništvo in informatiko ter Fakulteta za matematiko in fiziko 2;

Skupina F (M):

FAKULTETA ZA UPRAVO : Pravna fakulteta  57:46
(Dežman 16, Virk 16, Hojč 11;  Strban 14, Kolenc 11, Urankar 9);

Komentar tekme: »Upravniki« so že pred tekmo veljali za absolutne favorite za kar pa so potrebovali kar nekaj časa, da so ogreli svoje »stroje«. Ko je »ogrevanje« z  njihove strani minilo so stvari dokaj hitro postavili na svoje mesto in na koncu zanesljivo zmagali kljub temu da so proti koncu tekme odigrali z rezervno postavo.

FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO : Ekonomska fakulteta  56:50
(Butala in Verbič 17, Trstenjak 9; Soldo 13, Rogelja 12, Štih 8);

Komentar tekme: Derbi v pravem pomenu besede. Pomerili sta se ekipi, ki vsako leto krojita vrh košarkarske lige. Temo so bolje začeli »kemiki«, ki so povedli s 7:2, vendar so jih »ekonomisti« kmalu ujeli, tako da se je prva četrtina končala s točko razlike v korist igralcev FKKT. V nadaljevanju prvega polčasa se je odvijala enakovredna borba z obeh strani, vendar so bili pri tem uspešnejši »kemiki«, ki so polčas dobili s sedmimi točkami razlike. Tretjo četrtino so »kemiki« odprli neverjetno in sredi tretje četrtine že vodili s 16-timi točkami razlike. Takrat so se prebudili tudi »ekonomisti«, ki so do konca tretje četrtine razliko zmanjšali na šest točk v korist nasprotnikov in poskrbeli za zanimiv zaključek tekme. V zadnji četrtini se je odvijala neverjetna borba v kateri pa so bili v sami končnici spretnejši predvsem pa pametnejši »kemiki« in tekmo rutinirano »pripeljali« do končne zmage.

Pedagoška fakulteta : FILOZOFSKA FAKULTETA 28:47
(Abram 14, Seručar 8, Mirtič Dolenc 4; Klun in  Heco 11, Esih 9);

Komentar tekme: Tekma dveh ekip, ki po do sedaj po rezultatih sodeč ne bosta nadaljevali boje v četrtfinalu. Kljub vsemu se je odvijala borbena tekma, vendar s polno začetniškimi napakami, v kateri pa so bili ves čas boljši »filozofi«, ki so na koncu zanesljivo zmagali.

Lestvica v skupini F (M): Fakulteta za upravo ter Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo 8, Ekonomska fakulteta 6, Filozofska fakulteta ter Pravna fakulteta 5, Pedagoška fakulteta 4;

Vse informacije z zvezi s tekmovanjem v SPALDING UKL 2015/16 lahko dobite na internetni strani: