ŠTUDENTSKA: Butala in Trstenjak prevesila tehtnico na stran “kemikov”

Rubrika: Študentska liga

V ponedeljek se je v SPALDING UKL 2014/15 končalo tekmovanje v skupini A začelo pa se je tekmovanje za razvrstitev od 13. – 18. mesta v skupini G in H, vse v moški konkurenci. Kot vedno smo videli zanimive boje s polno tempa in borbenosti. V »derbiju« so »kemiki« premagali »električarje« in si zagotovili boljše izhodišče za nadaljevanje prvenstva.

Skupina (A):
ZDRAVSTVENA FAKULTETA – Fakulteta za družbene vede 49:40
(Albanesa 15, Glavač 13, Sledič 9; Runovc 15, Makovec 12, Hernik 6)

Komentar tekme: Tekma je odločala o predzadnjem mestu v skupini A. Skozi celotno srečanje smo gledali dokaj izenačeno tekmo in kar nekaj izmenjav v vodstvu. Rahlo vlogo favoritov smo pripisali »družboslovcem«, saj so bili »zdravstveniki« še brez zmage. V drugi polčas so »družboslovci« vstopili z 9 točkami prednosti a ne za dolgo, kajti »zdravstveniki« so s svojimi lepimi potezami in predvsem boljšo obrambo naredili preobrat in tako prišli do prve svoje zmage v SPALDING UKL 2014/15. Tako so se tudi premaknili z dna lestvice in zaključili na predzadnjem mestu v predtekmovalni skupini A.

Fakulteta za elektrotehniko – FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO 32:38
(Zupančič 12, Škranc 9, Jug 6; Trstenjak in Butala 9, Kos 7)

Komentar tekme: Vpliv veselega decembra je bilo čutiti pri obeh ekipah. Igrale so z rezervo in kot da bi bile obe ekipi zadovoljne s svojo pozicijo na lestvici. Več volje in znanja je le pokazala ekipa »kemikov«, ki se je počasi pripravljala na močnejše nasprotnike in napad na samo končnico tekmovanja.

Lestvica v  skupini A: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo 8, Fakulteta za elektrotehniko ter Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo 6, Zdravstvena fakulteta ter Fakulteta za družbene vede 5.

Skupina (G):
FAKULTETA ZA MATEMATIKO IN FIZIKO – Fakulteta za računalništvo in informatiko 50:48
(Gazvoda 13, Žurič 11, Mohorič 8; Menfreda 15, Sajovic 12, Janež 10)

Komentar tekme: Tekma je bila odločena v podaljšku. Skozi celotno srečanje smo gledali dve izenačeni ekipi, ki sta se menjavali v vodstvu. Pričakovali smo padec »računalničarjev« v drugem delu tekme, saj so nastopili samo petimi igralci. A temu ni bilo tako in v zadnji sekundi so tudi izsilili podaljšek. V podaljšku so »računalničarji« le pet sekund pred koncem tekme ostali brez svojega petega igralca in tako niso mogli konkurirati srečnim »matematikom«, ki so tekmo dobili z razliko dveh točk.

Lestvica v  skupini G: Fakulteta za matematiko in fiziko 2, Fakulteta za računalništvo in informatiko 1, Zdravstvena fakulteta 0.

Skupina (H):
FAKULTETA ZA ARHITEKTURO – Veterinarska fakulteta 53:48
(Derlink 16, Komel 14, Markelj 8; Šteh 22, Nemec 6, Kepic 4)

Komentar tekme: V prvi četrtini so »arhitekti« začeli zelo agresivno v obrambi in »veterinarjem« niso dopuščali lahkih košev. Po petih minutah igre je na semaforju kazalo 15:01 v korist »arhitektov« in vse je kazalo na njihovo zanesljivo zmago. Na koncu se je to tudi izkazalo in »arhitekti« so se začeli veseliti skupaj s svojimi navijači nove zmage.

Lestvica v  skupini G: Fakulteta za arhitekturo 2, Veterinarska fakulteta 1, Fakulteta za družbene vede 0.

Vse informacije z zvezi s tekmovanjem v SPALDING UKL 2014/15 lahko dobite na internetni strani: