Strelsko razpoloženi Miami do zmage v Minnesoti

Miami je na prvi tekmi mini serije gostovanj premagal Minnesoto 109:97. Goran Dragić in soigralci so dosegli rekord sezone po doseženih trojkah – 19; Gogi jih je zadel 5, skupaj je dosegel 20 točk, imel je tudi 4 skoke in 6 asistenc. Wayne Ellington je s klopi dosegel 21 točk.

Igralci Miamija so vodili skozi celotno srečanje, dobili so prav vse četrtine in ob polčasu vodili za 10 točk.

Trener Spoelstra je ponovno izpostavil Dragićevo energijo, ki se prenaša tudi na soigralce, Gogi pa je pohvalil gibanje žoge in ustvarjanje dobrih pozicij za odprte mete, na kar obramba Minnesote ni imela odgovora. Miami je skupaj vrgel 39 trojk.

Pri Minnesoti je bila najboljša trojka Wiggins – Towns – Butler, vsak je dosegel po 18 točk, so pa domačini igrali brez poškodovanih Jeffa Teagua in Nemanje Bijelice.

Naslednjo tekmo Miami igra v noči na ponedeljek v Chicagu, ki je doživel prepričljiv poraz pri branilcih naslova – na koncu je razlika znašala 49 točk, po tem, ko so Biki celo dobili prvo četrtino za 3 točke. Steph Curry je dosegel 33 točk, od tega 26 samo v drugi četrtini. Bojevniki so igrali brez Duranta in Greena.

Vodilna ekipa lige Boston Celtics je premagala Orlando, Irving je dosegel 30 točk v samo 24 minutah igre.

LeBron James je z novim trojnim dvojčkom (27 točk, 16 skokov, 13 asistenc) poskrbel, da je Cleveland dosegel že sedmo zaporedno zmago, doma so James in soigralci tesno premagali Charlotte, odločilni so bili prosti meti JR Smitha manj kot minuto do konca tekme.

Novega trojnega dvojčka je dosegel tudi Russel Westbrook, kar pa ni bilo dovolj za domačo zmago Oklahome proti Detroitu, ki je nadoknadil 15 točk zaostanka v tretji četrtini.