Strelski rekord Udriha v sezoni za zmago Memphisa nad Lakersi (VIDEO)

Memphis je – vključno z lansko sezono – dobil še 17. tekmo na domačem parketu. Tokrat so Grizliji s 107:102 ugnali LA Lakerse, tudi po zaslugi izjemne predstave Bena Udriha, tokrat drugega strelca ekipe s 16 točkami.

Nesojeni slovenski reprezentant je za 16 točk, dodal je še skok in 3 podaje, potreboval pičlih 18 minut, ko je na parketu menjal sicer prvega organizatorja igre in strelca Grizlijev na tej tekmi Mikea Conleyja. Lakersi so v zadnji četrtini zaostajali že za 17, a so se z delnim izidom 11:0 povem vrnili v igro in imeli pri izidu 105:102 preko Jordana Hilla priložnost, da pridejo povsem zraven. Slednji je zgrešil met z razdalje 30 sekund pred koncem, na drugi strani pa je s košem usodo Lakersev zapečatil Zach Randolph. Memphis z zmago ostaja – skupaj s Torontom (7/1) – najboljša ekipa lige, Lakersi so na drugi strani slavili le enkrat na sedmih tekmah.

Strelske vaje pri gostih je znova imel Kobe Bryant. Dosegel je sicer 28 točk, a met iz igre (10/26) je bil znova skromen in je zadostoval, da je Bryant na večni lestvici lige NBA po zgrešenih metih prehitel Johna Havliceka in zasedel sam vrh.

Nowizki z mejnikom

Nemški superzvezdnik Dirk Nowitzki je na 9. mestu večne lestvice strelcev prehitel Hakeema Olajuwona in s 26 947 točkami postal najboljši strelec v zgodovini lige NBA med igralci, rojenimi izven ZDA. Dallas je sicer s 106:98 odpravil Sacramento.

San Antonio ogreva motor

Aktualni prvaki lige so slavili na enem najbolj vročih gostovanj v Golden Statu (113:100) in prišli do četrte zmage na sedmih tekmah, domačinom pa prizadejali šele drugi poraz v sezoni. Tekmo so imeli ves čas pod kontrolo, ključen pa je bil doprinos klopi (40:20 za Spurse) in kar 20 izgubljenih žog Bojevnikov.

NBA, 12. november:
MEMPHIS GRIZZLIES – LA Lakers 107:102
(Conley 23, Udrih 16, skok in 3 podaje v 18 minutah; Bryant 28 (10/26 iz igre), Boozer 20)

TORONTO RAPTORS – Orlando Magic 104:100
(Lowry 19, Ross 17; Fournier 24, Harris 23 in 13 skokov)

MILWAUKEE BUCKS – Oklahoma City Thunder 85:78
(Mayo 19, Knight 16; Jackson 29, Ibaka 14)

DALLAS MAVERICKS – Sacramento Kings 106:98