Strelski rekord sezone Dragića za visoko zmago Miamija nad Washingtonom

V Ligi NBA so bile v soboto na sporedu le štiri tekme, na delu pa smo videli vse tri slovenske predstavnike. Znova je zablestel Goran Dragić, ki je s 24 točkami postavil svoj strelski rekord sezone, v statistiko pa je dodal še osem podaj in sedem skokov, in bil tako še enkrat več blizu trojnega dvojčka. Miami Heat so visoko premagali Washington Wizardse.

Kljub odsotnosti dveh ključnih igralcev, Dwyanea Wadea in Chrisa Bosha, Miami Heat še naprej igrajo odlično. Vročica je v soboto v American Airlines Areni visoko, s 114:94, premagala Washington Wizardse, veliko vlogo v zmagi pa je imel tudi Goran Dragić, ki je znova navdušil z vsestransko predstavo.

Dragić, na petkovi tekmi z Atlanto Hawksi je vpisal prvi dvojni dvojček sezone, je tekmo zaključil s 24 točkami, rekordom sezone, osmimi podajami in sedmimi skoki. Vsaj 20 točk je v tej sezoni dosegel že štirikrat, že na peti zaporedni tekmi pa je dosegel dvomestno število točk. Levji delež k zmagi Miamija je prispeval tudi Beno Udrih, ki je vknjižil sedem točk, štiri skoke in dve podaji.

Najboljši strelec Miamija je bil znova Luol Deng, ki je tekmo zaključil s 27 točkami in desetimi skoki, po tekmi suspenza pa se je na parket vrnil Hassan Whiteside in navdušil s 25 točkami in 23 skoki, kljub temu, da je tekmo začel na klopi. Šele enajstič v zgodovini Lige NBA se je zgodilo, da je igralec iz klopi v statistiko vpisal 20-20 tekmo, to pa je že Whitesideova druga v karieri. Bradley Beal je bil vodilni strelec Washingtona, z 19 točkami.

Wizardsi so zaigrali že na tretji tekmi v treh nočeh, težke noge igralcev s prestolnice pa so izkoristili igralci Miamija, in hitro pobegnili na 15:5, predvsem po zaslugi Dragića, ki je v tem času dosegel že sedem točk. Že v drugi četrtini so Heat povedli z 20 točkami razlike, v drugem polčasu pa nato vseskozi vodili z dvomestno razliko.

V Minneapolisu so New York Knicksi prekinili niz sedmih zaporednih porazov. Na krilih 30 točk in 11 skokov Carmela Anthonyja ter 26 točkah in 16 skokih Robina Lopeza, so Knicksi strli Minnesoto Timberwolvse, s 103:95.

Moštvo iz New Yorka je vodilo od začetka do konca tekme, največ s 24 točkami razlike, na začetku zadnje četrtine. V nadaljevanju so varovanci Kurta Rambisa, ki je prav proti svojemu nekdanjemu klubu, v katerem se ni proslavil, zabeležil svojo prvo zmago, nekoliko popustili, a Volkovom je časa za preobrat zmanjkalo.

Svojo priložnost je dobil tudi Saša Vujačić, ki pa v sedmih minutah igre ni dosegel koša. Zbral je dve podaji.

Zelo razburljivo je bilo v Atlanti, kjer so Hawsi gostili Milwaukee Buckse. Zmagovalec je bil znan šele po dveh podaljških, na koncu pa so niz šesti zaporednih zmagah v gostujočih dvoranah prekinili Jelenčki in slavili zmago s 117:109.

Svojo najboljšo predstavo kariere je prikazal Jabari Parker, ki je dosegel 28 točk in 13 skokov, Greg Monroe pa je k zmagi prispeval 24 točk. Pri Atlanti je bil najboljši strelec Paul Millsap s 27 točkami.

Liga NBA, redni del sezone, 20. 2.:

Atlanta – MILWAUKEE 109:117* (29:31, 21:23, 18:21, 26:19, 11:11, 4:12)
(Millsap 27 (11 skokov, 6 podaj), Schroder 25 (10 podaj, 8 skokov); Parker 28 (13 skokov), Monroe 24 (12 skokov))
*Po dveh podaljških.

MIAMI – Washington 114:94 (30:19, 29:25, 23:24, 32:26)
(Deng 27 (10 skokov), Whiteside 25 (23 skokov); Beal 19, Dudley 16 (5 skokov))

Minnesota – NEW YORK 95:103 (16:31, 32:28, 13:22, 34:22)
(Towns (8 skokov) in Wiggins (5 skokov) po 24, Muhammad 20; Anthony 30 (11 skokov), Lopez 26 (16 skokov))

LA Clippers – GOLDEN STATE 112:115 (20:33, 33:30, 31:30, 28:22)
(Crawford 25, Paul 24 (7 skokov, 6 podaj); Thompson 32 (7 skokov), Curry 23 (9 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 24 točk (9/17 za dve, 0/3 za tri, 6/7 PM), 7 skokov, 8 podaj in 1 blokada.
Beno Udrih (Miami Heat) – 18 minut, 7 točk (3/6 za dve, 0/2 za tri, 1/2 PM), 4 skoki, 2 podaji in 3 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 7 minut (0/2 za dve) in 2 podaji.