Strelske vaje Heslipa za poraz Olimpije v Laktaših

Košarkarji Uniona Olimpije so v 21. kolu ABA Lige s 77:83 izgubili v Laktaših, kjer je predzadnja Igokea prišla do šele šeste zmage v tej sezoni. Pri domačih je z 32 točkami blestel Kanadčan Brady Heslip, za poražence iz Ljubljane je Klemen Prepelič dosegel 24 točk.

Slaba obramba na Heslipu

Nedavna okrepitev Brady Heslip je bil kot kaže za Ljubljančane prevelika neznanka, saj mu navkljub izjemni dnevni formi, poleg tega, da slovi kot odličen strelec, niso namenili posebne pozornosti. 24-letni Kanadčan je zadel prve tri trojke, na koncu jih je ob 50-odstotnem izkupičku dosegel kar šest.

Ljubljančani so prvi polčas še dobili za 3 točke, a v drugem povsem popustili in domačem dovolili kar 43 točk. Poleg Heslipa je bil ključen za zmago še Dušan Katnić, slabe tri minute pred koncem je zadel trojko za 78:75, nato pa še hladnokrvno izvedel prosta meta v poslednji minuti srečanja.

Union Olimpija je s porazom skorajda že zapravila možnosti za končnico, saj ne gre pričakovati, da bi Partizan doma imel težave z Levskim iz Sofije.