Strelske vaje Bryanta ponovno premalo za zmago Lakersov (VIDEO)

Kobe Bryant je v 31 minutah tekme Lakersov z Golden Stateom dosegel kar 44 točk, a kljub temu je zmaga prepričljivo s 136:115 romala v Oakland. Bojevniki so na desetih tekmah slavili osmič, Jezerniki pa doživeli še deveti poraz.

Gostje so v Staples Centru začeli odlično, zadevali so odprte mete in po prvi četrtini povedli za 11 točk, ob odhodu na glavni odmor pa za 18. Bryant je celo zadnjo četrtino presedel, takrat pa je Golden State vodil že za visokih 36. “Rad bi v igro vpletel tudi soigralce, to je vedno moja želja. Toda ko zaostajaš za 10-12 točk, si želim svojo ekipo obdržati v igri. Odgovornost je na meni. Mislim, ko stvari gredo, govorimo o ekipi. Ko ne gredo, sem jaz,” je dejal Bryant. Pri zmagovalcih je bil najbolj zaslužen za uspeh Steph Curry s 30 točkami in 15 podajami.

Tekma med Oklahomo in Houstonom zagotovo ne bo ostala v spominu košarkarskih sladokuscev, saj so na njej gledalci skupaj videli vsega 134 točk, zmage pa so se veselili gostje. Že 9 let se ni zgodilo, da bi ekipa, ki je dosegla 69 točk ali manj zmagala še bolj zanimiv pa je podatek, da so Rakete iz igre metale vsega 28,8-odstotno, kar je najnižje od leta 2000, seveda ob predpostavki zmage tako nenatančne ekipe. Houston tako z razmerjem 9/1 skupaj z Memphisom ostaja najboljša ekipa lige.