Stotica Primorcev

Na srečanju 12. kola Lige Nova KBM sta se pomerila ekipa Sixt Primorske in škofjeloški LTH Castings. V Kopru so zanesljivo zmagali domačini z rezultatom 104:57. V petek se bosta na Polzeli pomerili ekipi Hopsov in Šenčurja, tekma med Helios Suns in Tajfunom pa bo na sporedu 4. februarja.

Liga Nova KBM, 12. krog, 22.12.
SIXT PRIMORSKA – LTH Castings 104:57 (19:10, 28:19, 33:10, 24:18)
Zupan (9 skokov in 5 podaj) in Sanadze po 20, Morina 17; Grum 14 (5 skokov), Robbins 9 (8 skokov), Grubelič, Bošnjak in Williams (8 skokov) po 8.

STATISTIKA

Primorski košarkarji so dobili tudi svojo drugo zaporedno tekmo na domačem igrišču. Minulo soboto so visoko premagali predzadnjeuvrščene Terme Olimia, danes pa so brez večjih težav opravili še z zadnjeuvrščenim LTH Castingsom. S četrto zaporedno zmago na svojem parketu oziroma peto v zadnjih sedmih nastopih so se varovanci Aleksandra Sekulića prebili na četrto mesto (z enakim izkupičkom kot druga Rogaška in tretja Union Olimpija), medtem ko so Škofjeločani z eno zmago še naprej zadnji.

Gostje iz Škofje Loke so bili v vodstvu le pri izidu 1:0, ko je bil s prostih metov enkrat uspešen Nino Williams, nato pa so domači košarkarji zagospodarili na igrišču. V peti minuti so s košem Troya Franklina povedli s 13:3, nato pa visoko prednost ohranili do konca četrtine. Premoč domače ekipe je prišla do izraza tudi na začetku druge četrtine, saj so v 12. minuti gostom pobegnili na 27:12. Na najdaljši odmor so Primorci odšli s prednostjo 18 točk. Začetek drugega polčasa je potekal povsem po notah domače ekipe, ki je naredila delni izid 28:3 in povedla s 75:32. Najvišjo prednost so si košarkarji Sixt Primorske priborili prav ob koncu srečanja, ki so ga dobili z rezultatom 104:57.

Najboljša strelca domače ekipe sta bila Nejc Zupan in Duda Sanadze, oba sta dosegla po 20 točk, Zupan tudi štiri trojke iz petih poskusov, pri gostih je Luka Grum dosegel 14 točk.

V prihodnjem kolu bodo košarkarji Lastovke, ki s člansko ekipo pod imenom Sixt Primorska svoje domače tekme igrajo v Kopru, 7. januarja gostili Tajfun, LTH Castings pa istega dne v domači dvorani igral proti Rogaški.