Štiri točke Udriha in zmaga Memphisa nad Houstonom

S pripravljalnimi tekmami je v Ligi NBA začel tudi Beno Udrih, ki je z Memphis Grizzliesi premagal Houston Rocketse, z 92:89. Zmage so zabeležila še moštva Bostona, Washingtona, Indiane, Chicaga in Denverja.

Udrih je tekmo začel s klopi, na parketu preživel 14 minut, in v tem času vknjižil štiri točke in dve podaji. Najboljši strelec Memphis je bil Russ Smith z 12 točkami, po 11 pa sta jih dodala Jeff Green in Courtney Lee.

Na Havajih sta se znova udarili moštvi Los Angeles Lakersov in Utah Jazza, dvoboj pa je bil tokrat veliko bolj zanimiv, kot prvi. Po podaljšku so sicer slavili Jazzi, s 117:114, potem, ko je Lou Williams pri Lakersih ob koncu rednega dela zgrešil met za zmago, ob koncu podaljška pa še trojko za izenačenje.

Tekmo je zaznamovala izključitev Trevorja Bookerja, ki se je v eni izmed akcij zapletel z Juliusem Randlom, ko pa je pristopil Roy Hibbert, je Booker zamahnil z roko proti obrazu centra Jezernikov. Igralec Jazzov je bil seveda izključen.

V Milanu sta se v torek med seboj udarili ekipi Boston Celticsov in Olimpia Milana. Kelti so italijansko moštvo odpravili s kar 124:91.

Na dvoboju Detroit Pistonsov in Indiana Pacersov, je neverjetno predstavo prikazal Paul George, ki je v prvi četrtini dosegel kar 20 od svojih 32 točk. Zadel je šest zaporednih trojk. Detroit je najbolj zagrozil v tretji četrtini, ko je dosegel kar 39 točk, toda Pacersi si v zadnji četrtini niso dovolili spodrsljaja, na koncu pa zmagali s 115:112.

V Chicagu so na ponovitvi obračuna iz prvega kroga končnice minule sezone, zmago slavili Bullsi, ki so s 105:95 premagali Milwaukee Buckse. Jimmy Butler in Doug McDermott sta oba dosegla 23 točk, Nikola Mirotić pa jih je dodal 18 in osem skokov. McDermott je vse svoje točke dosegel v drugem polčasu.

LIGA NBA, PREDSEZONA, 6. 10.

MEMPHIS – Houston 92:89 (31:20, 12:28, 30:17, 19:24)
(Smith 12, Green (7 skokov) in Lee po 11; Ariza 12, Harden in Brewer po 11)

Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – 14 minut, 4 točke (1/5 za dve, 2/2 PM), 2 podaji, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.

Olimpia – BOSTON 91:124 (20:34, 24:27, 27:38, 20:25)
(Gentile 19, Jenkins 14; Thomas 18, Bradley in Sullinger po 14)

WASHINGTON – Philadelphia 129:95 (32:22, 24:32, 38:12, 35:23)
(Porter Jr. 22 (5 skokov), Beal 19; Canaan (6 podaj, 5 skokov) in Noel (5 skokov) po 13, Okafor 12)

Detroit – INDIANA 112:115 (28:34, 24:25, 39:26, 21:30)
(Johnson 26, Caldwell-Pope 22; George 32, Young 18)

CHICAGO – Milwaukee 105:95 (16:20, 21:20, 40:27, 28:28)
(Butler (6 podaj) in McDermott (5 skokov) po 23, Mirotić 18 (8 skokov); Vaughn 20, Plumlee 12 (5 skokov))

Dallas – DENVER 86:96 (16:30, 30:23, 19:18, 21:25)
(Villanueva 18 (8 skokov), Jenkins 16; Mudiay 17 (5 podaj), Luvergne 14 (12 skokov))

LA Lakers – UTAH 114:117* (24:35, 24:14, 30:29, 27:27, 9:12)
(Williams 20 (5 skokov), Randle (5 skokov) in Hibbert (11 skokov) po 16; Burks 27 (6 podaj, 5 skokov), Hood 21)