Stephen Curry bo iz igrišč odsoten vsaj dva tedna

Superzvezdnik Golden State Warriorsev, aktualni najkoristnejši igralec Lige NBA in najboljši strelec rednega dela sezone, Stephen Curry, bo iz košarkarskih igrišč odstoten vsaj dva tedna. Pregled z magnetno resonanco, ki ga je Curry z zdravniškim štabom Bojevnikov opravil v ponedeljek zjutraj je namreč pokazal, da ima Steph nategnjeno notranjo vzdolžno vez v desnem kolenu.

Košarkarski svet je zadrževal dih po tem, ko je Stephenu Curryju ob koncu prvega polčasa četrte tekme serije proti Houston Rocketsom spodrsnilo na mokrem parketu, in mu ob tem nerodno zvilo desno koleno. Curry se je med glavnim odmorom sicer pridružil svojim soigralcem na igrišču, tik pred začetkom tretje četrtine pa odšel do klopi, nato pa v garderobo, od koder se ni več vrnil. Po koncu tekme, ko je Curry korakal proti avtobusu, je bilo vidno, da občutno šepa.

Pregled z magnetno resonanco je pokazal zvin kolena prve stopnje, ob tem pa koleno nima nobenih drugih strukturnih poškodb. Ob takšni poškodbi je koleno praviloma stabilno, a boleče. Moštvo iz Oaklanda je sporočilo, da bo Curry znova pregledan čez dva tedna, to pa pomeni, da bo izpustil konec serije končnice s Houston Rocketsi, najverjetneje pa bo izpustil tudi celotno serijo drugega kroga končnice, če se tja Golden State Warriorsi seveda uvrstijo. V primeru, da jim to uspe, jih bo v konferenčnem polfinalu zahodne konference čakal zmagovalec serije med Los Angeles Clippersi in Portland Trail Blazersi (Clippersi v seriji vodijo z 2:1).

V seriji s Houston Rocketsi je Curry odigral le dva polčasa. Na prvi tekmi je na paketu preživel 20 minut, ob koncu prvega polčasa pa si je zvil gleženj, zaradi česar ni nastopil na drugi in tretji tekmi serije. Prvo tekmo je zaključil s 24 točkami in sedmimi skoki, ob tem pa je zadel pet trojk. Na četrti tekmi, na kateri je na parketu prebil 19 minut, je iz igre zgrešil sedem od devetih metov, dosegel šest točk, podelil pet podaj, a tudi izgubil pet žog.

Curry se je na svojem uradnem Twitter profilu že zahvalil vsem svojim navijačem za podporo.

V rednem delu sezone je Stephen Curry v povprečju dosegal 30,1 točko, 6,7 podaj in 5,4 skoke na tekmo, ob tem pa Golden State Warriorse vodil do rekordnih 73 zmag. Curry je v tej sezoni postavil ogromno mejnikov, tako osebnih, kot tudi mejnikov Lige NBA, in le vprašanje časa je, kdaj ga bodo razglasili za najkoristnejšega igralca sezone 2015/16.