Sredi Beograda premagale Partizan!

Cinkarna Celje je v sredo odigrala tekmo devetega kola lige WABA proti ekipi Partizana. Celjanke so na gostovanju v Srbiji vknjižile nove dve točki in ostajajo vodilna ekipa skupine B.

Liga BTravel WABA, 9. krog, 13.12.
Partizan – CINKARNA CELJE 65:76 (17:17, 18:21, 17:21, 13:17)
Matić 17; Chidom 28 (8 skokov), Delić 14, Friškovec (8 skokov) in Marić (5 skokov) po 10.

Slovenske državne prvakinje so v sredo odigrale tekmo devetega kola v mednarodni ligi WABA. Na gostovanju v Srbiji so se pomerile z ekipo Partizana in zmagale. V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni, slovenske državne prvakinje pa so se na najdaljši odmor na tekmi podale s prednostjo treh točke (38:35). V drugem polčasu so varovanke Damirja Grgića vztrajno gradile prednost in na koncu slavile zmago s 76:65 Oderah Chidom je bila z 28 točkami prva strelka tekme, k temu pa je dodala še osem skokov. Nikolina Delić se je ustavila pri 14 točkah.

V naslednjem kolu bodo Celjanke 20. decembra na domačem parketu gostile Medveščak.