Srbska lekcija Franciji

Rubrika: EuroBasket 2015

Srbska košarkarska reprezentanca je sinoči pred več kot 16.000 gledalci odigrala svojo četrto pripravljalno tekmo. Po zmagi proti Rusiji in Madžarski so Srbi ugnali še Francoze in se jim tako oddolžili za poraz pred tednom dni (73:63 je bilo, na prvi medsebojni tekmi pa 78:65).

Djordjevic
Srbski selektor Aleksandar Đorđević (foto: KSS)

Pripravljalna tekma, 12.8.
SRBIJA – Francija 73:63
(Bjelica 12, Raduljica, Nedović 9; De Colo 10, Pietrus 9, Parker 8)

Bjelici darilo, Milošu 10 sekund

Sinoči je bilo v Beogradu slavnostno – najprej je Nemanja Bjelica dobil uokvirjen dres za svoj 100. nastop za Srbijo. Ob koncu pa je parket za 10 sekund stopil tudi Miloš Teodosić, ki je okreval po poškodbi mišice.

Ušli katastrofi

Tudi brez playmakerja CSKA-ja so bili Srbi premočni za aktualne evropske prvake. »Precej prostora za napredek še imamo, a menim, da je bila publika lahko zadovoljna,« je za Mondo.rs povedal Nemanja Nedović. Srbija je le uvodnih pet minut igrala slabše, potem pa v polnem zamahu nadaljevala. V 37. minuti so bili Francozi pred malo katastrofo (68:50), a so do konca tekme galski petelinui le omilili poraz.