Srbija visoko nadigrala Islandijo, Turčija boljša od Nemčije

Rubrika: EuroBasket 2015

Četrti tekmovalni dan EuroBasketa 2015, tekom katerega reprezentance, ki nastopajo v skupinah B in C, igrajo tekme tretjega kola, se je zmagoslavno začel za slovensko reprezentanco, ki je v zagrebški Areni premagala Nizozemsko, z 81:74. S sijajno potezo je v tretji četrtini, navijače na noge spravil Jaka Klobučar.

Na najbolj zanimivi tekmi dneva, so Španci proti Italijanom izgubili kljub sijajni predstavi Paua Gasola, ki je dosegel 34 točk, v statistiko pa vpisal še deset skokov in pet podaj. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo Italijani dobili z 31:18, Španiji pa se po zaostanku 13 točk iz začetka zadnje četrtine, ni več uspelo vrniti v igro, in Italija je tekmo dobila s 105:98. Pri italijanski reprezentanci sta blestela Danilo Gallinari, z 29 točkami, osmimi skoki in šestimi podajami, in Marco Belinelli, s 27 točkami in sedmimi podajami.

Polno dvorano v Berlinu je utišala Turčija, ki je z 80:75 šokirala gostiteljico skupine, Nemčijo. Izkazal se je predvsem mladi Cedi Osman, ki je v statistiko vpisal 17 točk in pet skokov.

Na krilih Daria Šarića, ki je dosegel 15 točk in zbral sedem skokov, ter povratnika po blažjem pretresu možganov, Bojana Bogdanovića, ki je prispeval 13 točk, je Hrvaška zabeležila drugo zmago na prvenstvu. Makedonija je v prvem polčasu vseskozi diktirala tempo in na glavni odmor odšla z dvema točkama prednosti, v nadaljevanju pa so Hrvati stopili na plin in tekmo dobili s 73:53.

Zanesljivi zmagi sta vknjižili reprezentanci Srbije in Grčije. Slednja je bila z 79:68 boljša od Gruzije, Srbi pa so s 93:64 nadigrali Islandijo.