Srbija izločila Hrvaško, Avstralci pometli z Litvo, Francija pa s Španijo

Rubrika: Tuje reprezentance

Avstralija, Španija, ZDA in Srbija so polfinalisti olimpijskega turnirja v Riu. Le Srbi so trepetali, saj so tesno ugnali Hrvate (86:83), ostali trije polfinalisti pa so precej komotno prišli med štiri najboljše. Polfinalna para sta Avstralija – Srbija in ZDA – Španija.

Zbrani Jokić Ko je Srbija v 4. četrtini po seriji 69:55, prej pa naredila serijo 24:6, so vsi pomislili, da so varovanci selektorja Saša Đorđevića že v polfinalu. Pa temu ni bilo tako. Hrvati so se zbrali in prišli na 74:73. V sami končnici pa so naši južni sosedje dvakrat prehitro vrgli za tri točke, medtem ko so bili Srbi precej bolj potrpežljivi. Za nameček je Nikola Jokić zbrano zadeval proste mete (4/4), Srbija pa je tekmo končala z Nikolo Kalinićem, Milošem Teodosićem in Bogdanom Bogdanovićem na klopi (5 osebnih napak).

Razjezili Američane Argentina je dobro začela proti ZDA in povedla 19:9. Temu je sledila serija 16:2 za vodstvo ZDA po prvi četrtini (25:21). Kot da je slab uvod razjezil Američane, zato so neusmiljeno polnili koš olimpijskih prvakov iz Aten. Potnik v polfinale je bil znan, ekipi pa sta le čakali konec tekme, 105:78 je bilo na koncu. Izkazal se je Kevin Durant (27 točk).

Blestel Mirotić

Španija je potrdila, da je prava turnirska ekipa. Z 92:76 so porazili Francoze. Levji delež k uspehu je dodal Nikola Mirotić (23 točk). Polčas je pripadel Špancem (34:30), v tretji četrtini pa so Španci dokončno zlomili galske peteline. Tony Parker je prispeval 14 točk in se poslovil od dresa reprezentance. Takisto sta ravnala tudi Argentinca Manu Ginobili in Andres Nocioni.

Litva v kontraritmu

Povsem drugačen ritem kot Španci so imeli Litovci, ki so po treh uvodnih zmagah v skupini nanizali tri poraze. Usoden pa je bil ta proti Avstralcem (90:64), ki so Litovce poslali domov.
Patty Mills je za zmago dosegel 24 točk.