Srba pokvarila praznik v Morači, 34 točk Shveda premalo za Olympiacos

Rubrika: Evroliga

Po 15 letih je podgoriška Budućnost v domači Morači znova dočakala evroligaški obračun, v katerem je morala priznati premoč Olimpii iz Milana. Ob porazu z 71:82 je za domačine Alen Omić dosegel 11 točk in 6 skokov. 34 točk izjemnega Alexeyja Shveda premalo za zmago Khimkija proti Olympiacosu.

V sezoni 2002/03 je nazadnje Budućnost nastopala v Evroligi in sicer v skupini B skupaj s takratno Union Olimpijo, po 15 letih, 8 mesecih in 6 dneh pa so navijači dočakali vrnitev Evrolige v dvorano Morača. Veselje Črnogorcev je preprečil italijanski prvak AX Armani Exchange Olimpia, pri katerem sta blestela predvsem Srba Vladimir Micov in Nemanja Nedović. Slovenski košarkar Alen Omić je v dresu Budućnosti obračun pričel in skupaj zbral 11 točk in 6 skokov, kar ni bilo dovolj za presenečenje.

Nedović pravico delil v Kaunasu, Javor pa v Moskvi

Ob Omiću sta bila na evroligaškem parketu v petek aktivna še dva Slovenca in sicer Milan Nedović, ki je pravico delil na obračunu med Žalgirisom in Baskonio, ter Damir Javor, ki je sodil dvoboj v Moskvi. Tam za razliko od CSKA-ja Khimkiju ni uspelo poskrbeti, da bi zmaga ostala doma, pa čeprav so imeli Moskovčani v svojih vrstah izjemno razpoloženega Alexeyja Shveda, ki je obračun zaključil pri 34 točkah.

V preostalih dveh obračunih je Baskonia prišla do zaslužene zmage v Kaunasu (79:87), lanskoletni finalist Fenerbahče pa je na krilih nekdanjega Slovanovca Jana Veselyja (19 točk in 11 skokov) nadigral Gran Canario.

Evroliga, 1. kolo, petek, 12.10.2018
Budućnost VOLI – AX Armani Exchange Olimpia 71:82 (11:22, 20:20, 20:15, 20:25)
(Clarke 22 + 5 skokov, Jackson 12; Micov 15, Nedović 14 + 5 skokov + 5 podaj)

Khimki – Olympiacos 66:87 (22:20, 12:24, 20:19, 12:24)
(Shved 34 + 6 podaj, Gill 13 + 5 skokov; Vezenkov 13 + 4 skokov, Strelnieks in Papanikolaou 11)

Žalgiris – KIROLBET Baskonia 79:87 (24:22, 15:20, 14:21, 26:24)
(Wolters 19 + 5 podaj, Milaknis 12; Granger 15, Shields 14)

Fenerbahče – Herbalife Gran Canaria 97:72 (22:10, 27:25, 26:23, 22:14)
(Vesely 19 + 11 skokov, Kalinić 16; Evans 13, Pasecniks 12)

Že odigrano:
CSKA – FC Barcelona Lassa 95:75
Panathinaikos OPAP – Maccabi FOX Tel Aviv 89:84
FC Bayern – Anadolu Efes 71:90
Real Madrid – Darussafaka Tekfen 109:93

Slovenci v Evroligi
Alen Omić (Budućnost VOLI): 22 minut, 11 točk (4/8 za dve točki, 0/1 za tri točke, 3/4 prosti meti, 6 skokov (3 v napadu, 3 v obrambi), 2 podaji, 1 ukradena žoga, 2 izgubljeni žogi, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake; indeks 13.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa): 17 minut, 11 točk (2/4 za dve točki, 2/4 za tri točke, 1/1 prosti meti, 2 skoka (1 v obrambi, 1 v napadu), 1 podaja, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 9.

Klemen Prepelič (Real Madrid): 7 minut, 2 točki (0/1 za tri točke, 2/2 prosti meti), 2 skoka (1 v napadu, 1 v obrambi), 1 osebna napaka, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 3.

Anthony Randolph (Real Madrid): 20 minut, 16 točk (3/4 za dve točki, 3/5 za tri točke, 1/2 prosti meti), 1 skok (v obrambi), 3 podaje, 1 ukradena žoga, 1 izgubljana žoga, 1 osebna napaka, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 17.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa): 15 minut, 2 točki (1/3 za dve točki, 0/1 za tri točke), 1 podaja, 4 izgubljene žoge, 1 prejeta blokada, 3 osebne napake; indeks -8.