Spursi za uvod dobili prstane in teksaški derbi, smola Randla (VIDEO)

S tremi tekmami se je začel redni del nove sezone Lige NBA. Vsa pozornost je bila uprta v San Antonio, kjer so domači pred teksaškim obračunom z Dallasom prejeli šampionske prstane za naslov v lanski sezoni. Da je bil večer popoln, so nato tesno ugnali svoje konkurente s 101:100, blestela pa je velika trojica Tim DuncanTony ParkerManu Ginobili.

Mož odločitve je bil francoski organizator igre, sicer s 23 točkami prvi strelec domačih, ki je dobro minuto pred koncem zadel trojko in z njo postavil tudi končni izid tekme. Predtem je Dirk Nowitzki preko Borisa Diawa sicer Dallas popeljal v vodstvo, a Telički odtlej naprej niso več zadeli. Na polčas so sicer gostje odšli z lepo prednostjo 8 točk, a so Ostroge v tretji četrtini stvari vzele v svoje roke in pred zadnjo vodile za 3 točke.

San Antonio je tako dobil že peto zaporedno tekmo po tem, ko je v prejšnji sezoni osvojil naslov in si pred njo nadel šampionske prstane. “Mislim, da ti dejansko pomaga. Včasih ne igraš tako čvrsto, ker gre pač prvo tekmo sezone. Premakniti se moraš iz uspeha v lanski ter začeti na novo. Vse skupaj izzove mnogo emocij, zato si želiš na parketu početi marsikaj – se boriti, skakati, teči in zmagati,” je občutke strnil Ginobili, drugi strelec Spursov z 20 točkami.

Randle si je na NBA premieri zlomil nogo

Pelikani so doma počakovano s 101:84 na krilih mladega zvezdnika Anthonyja Davisa (26 točk, 17 skokov in 9 blokad) ugnali Orlando, za katere je Črnogorec Nikola Vučević vpisal 15 točk in neverjetnih 23 skokov. Težave se še kar lepijo na Los Angeles Lakerse. Izgubili so uvodno tekmo sezone (90:108) s Houstonom, za nameček pa si je na srečanju nogo zlomil 19-letni novinec Julius Randle, na katerega so v prihodnosti resno računali.