Košarkarjem Dallasa tudi na drugi medsebojni tekmi v letošnji sezoni proti Ostrogam ni uspelo priti do zmage. Tudi tokrat je bilo napeto, zmage s 105:101 pa so se po preobratu v American Airlines Centru veselili košarkarji iz San Antonia. Izjemni Luka Dončić je 25 točkam dodal še 8 skokov in 8 podaj. James Harden tokrat zbral 58 točk, a to ni bilo dovolj za zmago Raket proti Brooklynu.

Prvi medsebojni obračun v AT&T Centru je po podaljšku pripadel Ostrogam, na drugačen razplet pa je sprva kazalo v American Airlines Centru. Tudi na krilih razpoloženega Luke Dončića so domači v drugi četrtini že povedli z 19 točkami prednosti (47:28), v drugem polčasu pa se je ta prednost začela topiti.

V zaključku tekme se je pri gostih razigral DeMar DeRozan in Ostroge 5 minut pred koncem tekme popeljal do vodstva za 6 točk (90:96). Tedaj je 4 točke zapored dosegel Dončić, ki je s podajo na alley-oop proti DeAndreu Jordanu dvorano dvignil na nove. Mavsi so rezultat tako poravnali na 96:96, a nato zamudili pri pokrivanju Davisa Bertansa, ki je dosegel ključno trojko za 96:99. Tekmo je dokončno iz težkega položaja z uspešnim metom za dve točki odločil LaMarcus Aldridge.

Nov izjemen strelski dosežek je zabeležil James Harden, ki je Brooklynu nasul kar 58, a tudi to ni bilo dovolj za zmago Raket. Netsi so bili boljši po podaljšku.

Liga NBA, 17.1.
Dallas Mavericks – San Antonio Spurs 101:105 (35:20, 21:25, 24:30, 21:30)
(Dončić 25, 8 skokov in 8 podaj, Matthews 13; Belinelli 17, DeRozan, Gay in Mills po 14)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 35 minut, 25 točk (7/12 za dve, 3/9 za tri, 2/2 prosti meti), 8 skokov (1 v napadu), 8 podaj, 1 pridobljena žoga; +/- = +8.