Spursi in Cavaliersi pripravljeni na četrtkov obračun v San Antoniu

V torek je bilo v Ligi NBA odigranih osem tekem. Svoj niz zmag so proti Detroit Pistonsom podaljšali San Antonio Spursi (109:99), njihovi nasprotniki v četrtkovem velikem obračunu, Cleveland Cavaliersi, pa so potrebovali podaljšek za zmago nad Dallas Mavericksi (110:107).

Tony Parker je dosegel 31 točk, največ v sezoni, LaMarcus Aldridge jih je dodal 22 s 13 skoki. San Antonio je na tekmi vodil že 19 točkami razlike, predvsem po zaslugi odlične igre v drugi in tretji četrtini, ko so bili Spursi od Pistonsov boljši s 57:41. V zadnji četrtini je Detroit zaigral bolje, in se približal na vsega šest točk zaostanka, a peterka DuncanParkerGinobiliAldridgeLeonard, je zadržala vsak poskus preobrata, in Ostroge popeljala še do devete zaporedne zmage.

Košarkarski navdušenci vsi že komaj čakajo četrtek in veliki obračun San Antonio Spursev in Cleveland Cavaliersov. Oboji v zadnjem času igrajo odlično, ob tem pa Ostroge v tej sezoni na domačem parketu še ne poznajo poraza.

Cavsi so v torek potrebovali dodatnih pet minut igre za zmago nad Dallas Mavericksi, s 110:107, njihov niz zmag pa zdaj traja že osem tekem. Tekmo je v podaljšek z zabijanjem preko Devina Harrisa popeljal LeBron James, s 27 točkami najboljši strelec svoje ekipe. Tudi v podaljšku je večino bremena na svoja pleča prevzel James, s polaganjem minuto pred koncem pa je Cavalierse vrnil v vodstvo (106:105), njegovo delo pa je nekaj trenutkov kasneje s trojko dokončal Kyrie Irving, ki je na svoji deseti tekmi sezone zablestel z 22 točkami in devetimi podajami.

New York Knicksi so v leto 2016 zakorakali odločno. V torek so zmagali še četrtič na zadnjih petih tekmah, tokrat so bili s 120:114 boljši od Boston Celticsov. Saša Vujačić je tekmo vnovič spremljal s klopi, v januarju pa je Mariborčan zaigral le na eni od šestih tekem.