Spurs z “brejkom” tik pred napredovanjem, Houston že med 8 (VIDEO)

Košarkarji San Antonia so z zmago na peti tekmi v seriji z LA Clippers napravili velik korak k uvrstitvi v drugo kolo končnice Lige NBA. V Staples Centru je bilo 107:111, četa Gregga Popovicha pa ima zdaj dve zaključni žogici, prvo na domačem parketu. Houston Rockets se na drugi strani že veselijo napredovanja, po tem ko so na peti tekmi s 103:94 ugnali Dallas in ga izločili s 4:1 v zmagah.

San Antonio je tako preživel še eno tesno končnico. V zadnji četrtini so gostje vodili za 7 točk, pa so se domačini v zadnji minuti po dveh prostih metih Matta Barnesa približali na vsega točko. Pri izidu 107:108 je poizkus Blakea Griffina nepravilno skušal popraviti DeAndre Jordan, kar je rezultiralo v izgubljeni žogi. Danny Green je zgrešil drugi prosti met, Kawhi Leonard pa prišel do napadalnega skoka in z linije zapečatil usodo Kaliforničanov.

Šesta tekma bo v noči na četrtek v San Antoniu.

“To je le začetek, imamo višje cilje od tega,” je po dobljeni seriji in novi dobri partiji z 28 točkami dejal prvi zvezdnik Houstona James Harden. Rakete, ki so temelje za tokratno zmago postavile že v uvodni četrtini (31:22) v naslednjem kolu končnice čaka ravno zmagovalec zgornjega obračuna.

La Clippers – SAN ANTONIO SPURS 107:111 /2:3/
(Griffin 30 in 14 skokov, Jordan 21 in 14 skokov, Paul 19 in 10 podaj; Duncan 21 in 11 skokov, Leonard 18 in 9 skokov)

HOUSTON ROCKETS – Dallas Mavericks 103:94 /4:1/
(Harden 28, Smith 20, Howard 18 in 19 skokov; Ellis 25, Nowitzki 22 in 14 skokov)