Spoelstra prehitel Rileyja, James Birda

‘Mislim, da je najbolj primerno, da smo odigrali eno klasično, ‘retro’ tekmo Vročice v čast Patu Rileyu,’ je dejal Eric Spoelstra po tekmi, po kateri je z zmago prehitel svojega mentorja na večni lestvici zmag na klopi Miamija. ‘Najbrž so mu najbolj všeč tekme, kjer zmagamo po tem, ko iz igre mečemo 37 odstotno.’

Miami je tako prišel do težko prigarane zmage s slabim metom iz igre in nizkim rezultatom. Josh Richardson je dosegel 28 točk, Dion Waiters jih je dodal 13. Goran Dragić je tekmo končal pri desetih točkah z metom iz igre 4:11.

Miami je vodil skozi celotno tekmo, prvo četrtino dobil 24:17, najvišje vodstvo pa je znašalo 11 točk. V drugem delu so se Miloš Teodosić, ki je tekmo končal s 13-imi točkami in sedmimi asistencami, in soigralci počasi približevali in v zadnji četrtini tudi povedli. Minuto in 15 sekund do konca je Dragić z zadetim metom Miami spet popeljal v vodstvo, sodniki so sporno žogo v naslednjem napadu dosodili domačinom, Gogi je nato zgrešil trojko, na drugi strani prav tako Lou Williams, končni rezultat pa je s prostima metoma postavil Richardson.

Miami v nedeljo čaka tekma v Atlanti.

Medijsko najbolj odmevna tekma se je igrala v New Yorku, kamor se je prvič po selitvi k Oklahomi vrnil Carmelo Anthony. Doživel je čustven sprejem, nato pa hladen tuš na tekmi, ki so jo dobili Knicksi, čeprav igrajo brez prvega zvezdnika Kristapsa Porzingisa. Tekmo sezone je odigral Michael Beasley, dosegel je 30 točk, Anthony je dosegel 12 točk, vendar nobene v drugem polčasu. Westbrook je dosegel 25 točk.

Cleveland je na domačem parketu premagal Utah. LeBron James je z novim trojnim dvojčkom (20 točk, 11 skokov, 10 asistenc), 60. v karieri, na večni lestvici v tej kategoriji prehitel Larryja Birda.

Houston je proti Milwaukeeju dosegel trinajsto zaporedno zmago, James Harden je dosegel 31 točk. Na drugi strani je Giannis dosegel 28 točk.

Preobrat večera je uspel San Antoniu. Dallas je v končnico tekmo vstopil s prednostjo enajstih točk, nato pa ni več dosegel točke, Spursi na drugi strani 13, vključno s polaganjem Ginobilija dobro sekundo pred koncem za končni rezultat 98:96 in zmago Ostrog.