Split šokiral Koprčane in odnesel točki z Obale

Košarkarji Sixta Primorske so na tekmi 16. kola Druge divizije Lige ABA doživeli peti poraz. Od izbrancev glavnega trenerja Jurice Golemca so bili v Areni Bonifika z 98:86 boljši igralci Splita. Kljub porazu pa primorski »tigri« ostajajo v igri za mesto na zaključnem turnirju Lige ABA 2.

Za domačo obrambo je bil nerešljiva uganka Michaelyn Scott (35 točk).

Liga ABA, 2. divizija, 16. krog, 31.1.
Sixt Primorska – SPLIT 86:98 (24:29, 16:24, 32:23, 14:22)
Sixt Primorska: Rebec 16 (4 podaje), Ferme 6, Čakarun 10 (7 skokov), Mulalić 21, Kosi 2, Zupan 16 (5 skokov), Hodžić 7, Vujasinović 4, King 4 (5 skokov)

Po nizu dveh zaporednih zmag v Drugi diviziji Lige ABA, domači proti Teodu iz Tivta in gostujoči proti Lovćenu iz Cetinj, so košarkarji Sixta Primorske v 16. kolu domači parket zapustili sklonjenih glav. Drugi poraz v tej sezoni v Areni Bonifika je primorskim »tigrom« zadal Split, ki je prvič v sezoni slavil zmago v gosteh.

V tekmo so primorski košarkarji vstopili odločno, a ta odločnost je trajala vse do vodstva z 8:6. Takrat so pobudo na parketu prevzeli igralci, ki jih vodi Ivica Skelin, in vseskozi narekovali ritem igre. Na začetku tretje četrtine je semafor v Areni Bonifika tako kazal že 59:43 v korist moštva iz Dalmacije, takrat pa se je prebudil Matic Rebec, posledično pa so bolje zaigrali tudi njegovi soigralci.

Slovenski reprezentant je v tretjem delu igre dosegel kar 13 točk in bil glavni kreator vrnitve »tigrov«, ki pa je niso uspeli kronati z dokončnim preobratom. V 31. minuti tekme so Splitčani tako vodili le še s tremi točkami razlike (78:75), nato pa odgovorili s šestimi zaporednimi točkami za vodstvo s 84:75. Primorci so še poskušali, a tokrat so bili gostje iz Dalmacije preprosto predobri in na koncu so se veselili zmage z 98:86.

Najbolj razigran košarkar v dresu Sixta Primorske je bil Mirko Mulalić z 21 točkami, Matic Rebec in Nejc Zupan pa sta se ustavila pri 16 točkah. Na drugi strani je najboljšo strelsko predstavo sezone prikazal Michaelyn Duane Scott, ki je dosegel kar 35 točk.

Naslednja domača tekma primorske »tigre« čaka že v soboto, a tokrat se bodo košarkarskim navdušencem predstavili v Športni dvorani Lucija. Na Dnevu primorske košarke se bodo na tekmi 16. kola Lige Nova KBM ob 17.45 pomerili s Helios Suns, ob 20.30 pa bo sledil še obračun 19. kola 2. SKL med Portorožem in Grosupljim.

Pravi primorski košarkarski praznik bo popestrila tudi akcija »Podarite nam modro srce«. Eden izmed ambasadorjev akcije je tudi organizator igre Sixta Primorske in zlati slovenski reprezentant Matic Rebec, ki se bo v soboto ob 20.00 v jedilnici Osnovne šole Lucija še malenkost bolje predstavil vsem navijačem in obiskovalcem tekme.

Izjavi po tekmi:

Jurica Golemac, glavni trener KK Sixt Primorska:
»Zaslužena zmaga Splita. Tekmo smo odprli povsem drugače, kot smo bili dogovorjeni. V napadu smo igrali premehko, obrambe pa sploh nismo igrali. Nikakor se nam ni uspelo vrniti v igro za zmago. V drugem polčasu smo sicer poskušali, a so bili gostje preprosto preveč razigrani. Najlepša hvala navijačem, ki so nas spodbujali do konca tekme. Moramo analizirat naše napake, časa za jok pa ni, saj nas že v soboto čaka nova tekma.«

Nebojša Joksimović, igralec KK Sixt Primorska:
»Vse čestitke košarkarjem Splita za prikazano igro. Predvsem imam tu v mislih igro v napadu, saj so delovali zelo dobro. Izkoristili so naše napake v obrambi, ki jih ponavadi ne delamo. Pojavljalo se je preveč situacij, v katerih so dosegali lahke koše. Pri odstotku meta iz igre niso bili boljši od nas, a več kot 90 prejetih točk na domačem parketu je preprosto preveč. Morali se bomo malenkost bolje osredotočiti na naslednjih tekmah, da napake popravimo.”