ŠPANIJA: Neporažen le še Real, Dončić prvič v moštvu, Slovenci nerazpoloženi

Rubrika: Evropske ligeNaši na tujem

Za nami je 6. kolo elitne španske Lige Endesa, po katerem je neporažen ostal le še madridski Real, v čigar moštvu je prvič mesto dobil 15-letni slovenski talent Luka Dončić. Beli so s težavami ugnali Fuenlabrado, izkoristili prvi poraz Unicaje in sami stopili na vrh lestvice.

Madridčani so sicer na gostovanju vodili že za 21 točk in pričakovati je bilo, da bi morda ob visoki prednosti prve minute na parketu okusil tudi Dončić, a temu ni bilo tako. Fuenlabrada je zadnjo četrtino dobila s kar 36:17 in varovanci Pabla Lasa so morali za zmago ostati zbrani do konca. Joventutu je uspel še drugi veliki skalp – v prejšnjem kolu so odpravili Barcelono, tokrat pa še Unicajo (82:74) in ji prizadejali prvi poraz v sezoni.

Slovenci minuli konec tedna niso bili razpoloženi. Boštjan Nachbar je ob zmagi Barcelona na Tenerifih  dosegel 2 točki, Saša Vujačić je z Laboral Kutxo izgubil na Gran Canarii in v statistiko vpisal 7 točk, v Murcii pa je z Estudiantesom izgubil tudi Uroš Slokar (4 točke in 4 skoki). Bilbao je za točko (77:76) slavil v Manresi, za katero Hasan Rizvić ni stopil na parket.

Liga Endesa, 6. kolo

Sobota, 8. november:
GIPUZKOA – Andorra 67:64
(Hanley 20, Grimau 14; Navarro 13)

Nedelja, 9. november:
Fuenlabrada – REAL MADRID 94:96
(Clark 23, Panko 18; Reyes 22 in 10 skokov, Rodriguez 18, … Luka Dončić ni igral)

VALENCIA – Rio Natura Monbus 81:64
(Martinez 19, Sato 18 in 9 skokov; Waczynski 12)

Tenerife – BARCELONA 66:80
(Sikma 26, Lambropopoulos in Blanco po 10; Lampe 20, Abrines 11, … Nachbar 2 in skok v 6 minutah)

JOVENTUT – Unicaja 82:74
(Savane 16, Mallet 15; Toolson 15, Granger 14)

GRAN CANARIA – Laboral Kutxa 93:77
(Newley 18, Kendall 17; Heurtel 14, Iverson in Šengelia po 13, … Vujačić 7, 2 skoka in 2 podaji v 21 minutah)

Manresa – BILBAO 76:77
(Grigonis 13, Dewar 12, … Hasan Rizvić ni igral; Anđušić 19, Todorović 14)

SEVILLA – Zaragoza 77:73
(A. Urtasun 17 in 9 skokov, Radičević 15; Goulding 17, Jelovac 15)

MURCIA – Estudiantes 79:65
(Radović 17, Lima 16 in 13 skokov; Fernandez 13, … Slokar 4 in 4 skoki v 14 minutah)