Šov Barnesa v 2. polčasu premalo, zmaga tokrat Oklahomi

Mavericksi nikakor ne morejo ubežati negativnemu nizu na gostovanjih. V Oklahomi so nastopili na 18. gostujoči tekmi v letošnji sezoni, zabeležili pa že 16. poraz, devetega zaporednega. Dobro predstavo je znova prikazal Luka Dončić, ki je v 22 minutah zbral 17 točk, 6 podaj in 3 skoke, a v drugem polčasu obsedel na klopi. Russell Westbrook do novega trojnega dvojčka.

Že sam začetek tekme v Chesapeake Energy Areni za Teličke ni bil nič kaj obetaven. Domači so si ekspresno hitro priigrali 17 točk prednosti (29:12), v drugi četrtini pa dvakrat že povedli tudi z 22 točkami prednosti (54:32 in 58:36). Pri zares nerazpoloženih Mavericksih, ki so v celotnem obračunu izgubili kar 26 žog, je v prvem polčasu še največ točk (7) zbral Luka Dončić.

V drugem polčasu je Dončić ekspresno zabeležil 9 novih točk, nato pa ga je, tako kot ostale člane prve peterke, Rick Carlisle poslal na klop. Razigral se je Harrison Barnes, ki je v zaključku tretje in začetku zadnje četrtine v le 6 minutah zadel kar 6 trojk in tako uprizoril pravi solo šov. Kljub vsemu so košarkarji Oklahome vselej našli odgovor na napad gostov in slednjim bližje kot na 13 točk zaostanka niso dovolili.

Liga NBA, 1.1.
Oklahoma City Thunder – Dallas Mavericks 122:102 (32:21, 28:22, 32:32, 30:27)
(Westbrook 32, 11 skokov in 11 podaj, George 22; Barnes 25 in 5 skokov, Dončić 17 in 6 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 22 minut, 17 točk (1/4 za dve, 3/6 za tri, 6/6 prosti meti), 6 skokov (1 v napadu), 3 podaje, 1 pridobljena žoga; +/- = -16.

Preostale tekme
Indiana Pacers – Atlanta Hawks 116:108 (33:25, 30:35, 34:21, 19:27)
(Oladipo 22 in 7 podaj, Sabonis in Turner po 20 točk in 8 skokov; Huerter in Collins (16 skokov) po 22)

Charlotte Hornets – Orlando Magic 125:100 (36:23, 27:30, 32:24, 30:23)
(Walker 24 in 7 podaj, Monk 21; Gordon 14 in 8 skokov, Vučević 12 in 5 skokov)

Houston Rockets – Memphis Grizzlies 113:101 (27:18, 34:20, 25:35, 27:28)
(Harden 43, 10 skokov in 13 podaj, Capela 19 in 13 skokov; Anderson 20 in 5 podaj, Conley 19, 6 skokov in 5 podaj)

San Antonio Spurs – Boston Celtics 120:111 (17:23, 29:29, 46:30, 28:29)
(Aldridge 32, 9 skokov in 5 podaj, White 22; Brown 30, Morris 18)

New Orleans Pelicans – Minnesota Timberwolves 123:114 (27:22, 36:29, 25:38, 35:25)
(Randle 33 in 11 skokov, Holiday 26 in 9 podaj; Towns 28, 17 skokov in 6 podaj, Wiggins 20)

Phoenix Suns – Golden State Warriors 109:132 (27:31, 25:38, 35:39, 22:24)
(Ayton 25 in 10 skokov, Warren 24; Curry 34 in 9 skokov, Durant 25)