Šok terapija v Ljubljani uspela – Bečirovič debitiral z visoko zmago

Union Olimpija je v 23. kolu ABA Lige, prvič pod poveljstvom današnjega slavljenca Memija Bečiroviča, visoko slavil na gostovanju v Skopju s 76:57. Menjava trenerja se je v Ljubljani tako, vsaj na prvi pogled, precej bolj obnesla kot v Skopju, kamor se je preselil Aleš Pipan.

Ljubljanski košarkarji so dobili prav vse četrtine tekme s povsem neprepričljivim MZT-jem, ki je katastrofalno metal trojke (3/22). Da se bo tekma suvereno prevesila v korist gostov, je bilo jasno že ob koncu prvega polčasa, saj so na glavni odmor Bečirovičevi varovanci odšli s prednostjo 11 točk, uspel pa jim je delni izid 19:3.

Točkovno se je izkazal Klemen Prepelič, zadel je 4 izmed 5 poizkusov za tri točke in vpisal 18 točk, Marko Marinović je dosegel 3 manj.

Union Olimpija je dobila še 13. tekmo in tako ostaja v najboljšem položaju za formalno pridobitev evropske vozovnice – 5. mestu.

Derbi suvereno Partizanu

Še drugič sta se letos v ABA Ligi med seboj udarila večna beograjska tekmeca in nekoliko presenetljivo so prepričljivo slavili črno-beli, tokratni domačini. Tekmo so v svoj prid obrnili ob koncu prvega polčasa in predvsem v tretji četrtini (21:8). Slovenca nista bila v ospredju, Jaka Blažič je vpisal 5 točk, Edo Murić pa zaradi poškodovanega gležnja ni bil v kadru.

ABA Liga, 23. kolo

Nedelja, 1. marec:
MZT Skopje – UNION OLIMPIJA 57:76 (14:20, 14:19, 13:18, 16:19)
(Lučić 15; Prepelič 18, Marinović 15)
Bečirovič pohvalil pristop Olimpije, Murić o dvigu s psihološkega dna

PARTIZAN – Crvena zvezda 77:63
(Pavlović 19, Mačvan 15 in 10 skokov, Murić ni igral; Jenkins 20, Williams 14, … Blažič 5 in skok v 20 minutah)