Sobotna matineja gladko Olimpiji, Krka šestič zapored izgubila

Košarkarje Uniona Olimpije zgodnja sobotna ura za tekmo ni zmotila. Z 89:70 je v Stožicah padel zadnjeuvrščeni Levski, s čimer Zmaji ostajajo povsem v stiku z vrhom razpredelnice ABA Lige, kajti za njih je to že 8 zmaga na 12 tekmah. Novomeška Krka ni bila tako uspešna, saj je v Szolnoku klonila že šestič zapored.

Ljubljančani so tekmo začeli odločno in hitro napovedali, da se gostje iz Sofije v Stožicah ne bodo naigrali. Že prva četrtina je z rezultatom 30:17 nakazala, da bo šlo za bolj ali manj enosmeren promet. Levski je sicer v tretji četrtini prednost občutno znižal in pred zadnjim delom igre je le-ta znašala vsega 7 točk, toda strelsko izjemno razpoloženi domačini – zadeli so kar 10 trojk izmed 22 poizkusov, 6/7 jih je metal prvi strelec Marko Marinović – so zadeve hitro postavili na svoje mesto in tekma je bila odločena.

Nova odlična partija je za rekonvalescentom Dinom Murićem. Kapetan je na parketu prebil največ izmed vseh – 31 minut, dosegel pa je 22 točk in bil najkoristnejši posameznik srečanja. V naslednjem 12. kolu slovenski moštvi čaka medsebojni derbi v Novem mestu, ki bo v soboto ob 19-ih.

Krka je v Szolnoku vseskozi zaostajala, med drugim 6 minut pred koncem tudi za 10 točk (45:55), identična prednost pa je bila tri minute pred koncem srečanja. Novomeščani so nato odigrali precej bolje in v zadnji minuti prišli na vsega dve točki zaostanka, toda za popoln preobrat je zmanjkalo časa in tudi zbranosti. Obramba ni bila na nivoju, ki bi si jo želel Aleksandar Džikić, v napadu pa je  Malcolm Armstead skušal (pre)več rešiti sam.

Tekma sicer ni bila lepa za oko, saj so jo pospremili številni zgrešeni meti, predvsem Krkin iz igre je bil s slabimi 39 odstotki mizeren. Petkratni zaporedni državni prvaki so v ABA Ligi izgubili še šesto tekmo v nizu in na lestvici vztrajno padajo – trenutno zasedajo 7. mesto. Tokrat sta bila najbolj razpoložena izkušena Jasmin Hukić z 18 točkami, Chris Booker pa je dodal eno manj in 10 skokov.