Slovenskim fantom tretje mesto na turnirju v BiH

Slovenska reprezentanca U16 je pod vodstvom Dejana Čikića na zadnji tekmi na prijateljskem turnirju v Travniku s 95:66 ugnala Luksemburg in osvojila končno tretje mesto.

Dejan Čikić, glavni trener fantov U16:
“Na turnirju v Travniku smo v dveh dneh odigrali tri tekme. Proti reprezentanci BiH smo izgubili dvoboj v skoku pod obema obročema in bili premalo agresivni v obrambi, zato so domačini zasluženo zmagali. Sledila je tekma proti Srbiji, na kateri so naši igralci pokazali veliko več borbenosti in bili po 40 minutah agresivne obrambe nagrajeni z zmago. Po visoki zmagi nad Luksemburgom smo si priigrali tretje mesto na turnirju. Na treh tekmah smo lahko porazdelili minutažo enajstim vabljenim igralcem in jim ponudili zelo dobro izkušnjo. Žal se je že na prvi tekmi takoj po vstopu v igro poškodoval Andraž Kalderon, ki mu vsi skupaj želimo čim hitrejšo rehabilitacijo.”