Slovenski veterani do novega naslova

Rubrika: Nižje slovenske lige

Slovenska veteranska reprezentanca, ki je na letošnjem evropskem prvenstvu v Novem Sadu osvojila srebrno medaljo,  je minuli vikend nastopila na tradicionalnem mednarodnem turnirju v Kranjski Gori. Nad turnirjem že vrsto let bdi zdajšnji trener ŽKD Iliirja Goran Jovanovič, tudi tokrat pa je še pred snegom uspel privabiti ekipe iz štirih držav.

veterani_00

Slovenija 45 je v treh tekmah (Jesenice, Dunaj in Varaždin) naletela na korektne in čvrste nasprotnike, a je še enkrat več pokazala dovolj znanja in vztrajnosti, da dvomov o zmagovalcu turnirja ni bilo. Prav lanski turnir v Kranjski Gori je bil za veteransko reprezentanco prvi preskus, z vključno letošnjim turnirjem, pa je Slovenija 45 odigrala 24 tekem in le dvakrat izgubila. Naslednji korak ekipe je nastop na močnem turnirju v Beogradu (memorial Dragiše Šarića), kjer bo nastopilo 50 ekip iz devetih držav.

V Kranjski Gori so za Slovenijo 45 nastopili: Roman Horvat, Edo Golob, Niko Bogataj,Ermin Kuruzovič, Branko Novak, Gašper Bolhar, Gianpaolo Zore, Slavko Hočevar in Jurij Urankar.