Slovenski prvak izpadel iz Lige ABA

Z novim porazom, 11. zaporednim, se Tajfun poslavlja od Lige ABA, saj bo letos zasedel 13. ali 14. mesto. Po pravilih Lige ABA zadnja in predzadnja ekipa te sezone v naslednji sezoni nima pravice nastopa v regionalni eliti.

19 točk Lukovića

Varovanci trenerja Dejana Mihevca so bili v prvem polčasu več kot konkurenčni,  v drugem delu pa so odigrali precej slabše, koš MZT-ja je bil začaran, v igri Tajfuna pa premalo zbranosti. Marko Luković je dosegel 19 točk za MZT.

Tajfun

Usodna 3. četrtina

Tajfun je dobro začel tekmo, polčas pa dobil 39:47. V tretji četrtini so domači zagospodarili, ta del so dobili z 22:12, v nadaljevanju pa niso dovolili, da bi Tajfunu uspel preobrat.

Trojka upanja

Nekaj upanja se je prebudilo v 38. minuti, ko je Ceola Clark III zadel trojko za 70:67, temu pa je sledila nova serija zgrešenih metov in zapravljenih poizkusov.