Slovenski mladinci v boj za obstanek

Rubrika: Mlajše selekcije

Slovenska U18 košarkarska reprezentanca je danes odigrala še tretje srečanje v skupinskem delu evropskega prvenstva divizije A. Tokrat se je pomerila z Rusijo, ki je bila boljša z 49:81. Mladi Slovenci se sedaj podajajo v boj za razvrstitev med 9. in 16. mestom, naslednja tekma pa jih čaka že v torek.

mladinci_01

EP U18, 3. krog, 18.12.
Slovenija – RUSIJA 49:81 (17:18, 16:15, 11:25, 5:23)
Slovenija: Ožegovič 10 (7 skokov), Kunc, Škedelj 10, Šteblaj, Šuša 1, Bratec 10, Kralj 6, Vesel 8 (11 skokov), Janežič 2, Jurček, Šiška 2, Mlakar.
Rusija: Tonoyan 21 (6 skokov), Popov 2, Sharapov 2, Velichkin 5, Andrianov 15 (11 skokov), Motovilov 17 (7 podaj), Lopatin 5, Suvorov 4, Guchetl 2, Klyuev 8, Kuzmin, Barashkov.

Na tretji tekmi U18 evropskega prvenstva divizije A, ki poteka v turškem Samsunu, slovenski izbrani tudi v tretje ni uspelo priti do zmage. Mlade Slovence je tokrat porazila Rusija, ki je slavila z rezultatom 49:81.

Slovenska peterka v sestavi Ožegovič, Škedelj, Šuša, Bratec in Vesel je zelo dobro začela tekmo in v uvodnih minutah narekovala ritem igri. V 7. minuti so mladi Slovenci vodili z 12:7, nato pa so njihovi tekmeci z delno serijo 7:0 prišli do prvega vodstva na tekmi, s točko prednosti pa se je končala tudi prva četrtina. Podobno izenačeno je bilo tudi nadaljevanje, saj se nobena izmed reprezentanc ni uspela odlepiti od tekmeca. Še najvišjo prednost so si priigrali Slovenci, ki so v 15. minuti vodili s petimi točkami razlike, a so ruski košarkarji do konca polčasa razmerje moči uspeli izenačiti, tako da se je uvodnih dvajset minut končalo ob rezultatu 33:33.

Začetek drugega polčasa je nakazoval, da bo srečanje vseskozi precej izenačeno, žal pa so nato Rusi stopili na plin in v drugi polovici tretje četrtine s serijo zaporednih košev prišli do vodstva s štirinajstimi točkami razlike. Z agresivno in učinkovito igro so nadaljevali tudi v uvodu zadnje četrtine in tako v 35. minuti že prišli do vodstva z več kot dvajsetimi točkami razlike. Do konca srečanja se Slovencem žal ni več uspelo približati, Rusija pa je prišla do zaslužene zmage.

Slovenska izbrana vrsta se z osvojenim četrtim mestom podaja v boj za razvrstitev med 9. in 16. mestom, naslednjo tekmo pa bodo varovanci Tomaža Fartka odigrali v torek, 20. decembra, ob 12. uri. Nasprotnik bo znan danes v večernih urah.