Slovenski mladci izločili Kitajce!

Rubrika: Naši na tujem

Slovenska reprezentanca se je na svetovnem prvenstvu za fante do 18 let v košarki 3×3 uvrstila v četrtfinale! V tretjem kolu skupinskega dela v soboto so Slovenci ugnali Turčijo, nato pa v odločilni tekmi še Kitajce. Matej Sušec v finalu tekmovanja v zabijanju.

3. po 1. dnevu

Slovenci so prvi dan svetovnega prvenstva v četrtek zaključili na tretjem mestu. Zanesljivo so ugnali Južno Korejo, nato pa tesno izgubili proti Madžarski. V soboto so slovenski košarkarji v 3. kolu skupinskega dela zanesljivo in brez težav ugnali reprezentanco Turčije z 21:14, v odločilnem dvoboju za četrtfinale pa premagali še Kitajce z rezultatom 18:15.

Čaka se Ukrajina

Vsi odločilni boji bodo na sporedu v nedeljo. Slovenci se bodo ob 8.30 v četrtfinalu pomerili z reprezentanco Ukrajine. Matej Sušec se je včeraj prebil v finale tekmovanja v zabijanju. Finale bo na sporedu v nedeljo ob 14.15. Slovensko reprezentanco na Kitajskem predstavljajo Samo Gaberšek, Jan Gršič, Matej Sušec in Rok Vidrih.