Slovenski kadeti porazili tudi Norvežane

Na evropskem prvenstvu divizije B za moške reprezentance do 16. leta, Slovenija nadaljuje z zelo dobrimi predstavami. Naši fantje so skupinski del prvenstva zaključili z odliko, saj so tudi na peti zaporedni tekmi zabeležili zmago. S 96:48 je tokrat padla Norveška.

Ključ do zmage je bila odlična druga četrtini, v kateri so Slovenci Norvežanom dovolili, da dosežejo le deset točk, sami pa so jih dali kar 29, in si tako po uvodnih 20 minutah priigrali 24 točk naskoka (46:22). V nadaljevanju so izbranci Dejana Gašparina le še poviševali vodstvo, tudi zadnji del igre zanesljivo dobili (26:7) in na koncu zmagali s 96:48.

Slovenska reprezentanca tako skupinski del prvenstva zaključuje neporažena, prvo mesto v skupini C pa si je zagotovila že v ponedeljek, z zmago nad Avstrijo.

V dresu Slovenije je bil tokrat najboljši strelec Rok Radović, ki je 20 točkam dodal še sedem skokov in šest podaj. Gregor Glas je vknjižil 18 točk, Nik Dragan pa 12 točk in sedem skokov.

Na parket bodo Slovenci znova stopili v četrtek, ob 19.30 po slovenskem času, ko se bodo v četrtfinalu evropskega prvenstva pomerili z drugouvrščeno ekipo skupine D, reprezentanco Belgije.

EP B divizije, U16, 5. krog, 16.8.
SLOVENIJA – Norveška 96:48 (17:12, 29:10, 24:19, 26:7)
Slovenija:
Radović 20 (7 skokov, 6 podaj), Andolšek Heine 3, Strel 7, Božak 8, Glas 18, Gorbachov, Ličen 4 (7 skokov), Jančar Jarc 6, Dragan 12 (7 skokov), Daneu 8 (6 skokov), Šćekić 8 (8 skokov), Janežič 2 (8 skokov).
Norveška:
Wahab 5, Kjesbu, Juvastol, Lorange 20 (9 skokov), Gjerde 2, Bjorke 2, Nordeide, Heggelund 2, Telje, Rotegard 14, Korh 2, Barth.

Dejan Gašparin, glavni trener moške reprezentance U16:
“Čestitam fantom za odličen prvi del, na tekmi z Norveško so vsi delovali, kot ekipa, in kot je prav. V četrtfinalu nas čaka Belgija. Dan počitka bomo tokrat deloma že posvetili pripravi na nasprotnika. Če želimo slaviti zmago, moramo odigrati najboljšo tekmo do sedaj, in ni dvoma, da so fantje tega sposobni.”