Slovenski ekipi brez moči

Zaključeno je drugo kolo Lige MŽRKL, v katerem ni uspelo zmagati nobenemu izmed treh slovenskih ženskih klubov. Sredinem porazu Grosupljega v Zagrebu sta dan kasneje svoja dodala še Triglav in Athlete Celje.

Triglavanke so v domači dvorani gostile aktualne podprvakinje omenjenega tekmovanja, zasedbo Radivoja Koraća. Ta je že na začetku prevzela pobudo, na začetku 13. minute povedla s +15 (32:18). Gorenjke so v drugem polčasu prikazale boljši odpor, a jim uspeha Beograjčank ni uspelo ogroziti.

Medtem so aktualne slovenske prvakinje visoko klonile pri novincu Kvarnerju, ki je doma na reki slavil zmago s 86:59. Uvodnih devet minut so se Celjanke uspele kosati s tekmicami, ki pa so nato sredi druge četrtine napravile niz 14:1 (47:25) in tekmo mirno zaključile.