“Slovenski” dvoboj po dveh podaljških Memphisu, Udrih in Dragić pri 9 (VIDEO)

Memphis Grizzlies so po dveh podaljških s 122:110 dobili še šesti zaporedni obračun s Phoenix Suns. Tako Beno Udrih kot Goran Dragić sta za svoji moštvi prispevala po 9 točk.

Domači so skozi redni del tekme vseskozi vodili, največ za 16 točk (64:48). Sledil je delni izid 11:0 v korist Phoenixa, ki mu je prek Erica Bledsoea pol minute pred koncem uspelo znižati zaostanek na vsega 2 točki, podaljšek pa je priboril P. J. Tucker in čeprav se je Bledsoe potem očitno dotaknil mrežice, so sodniki koš priznali.

Ob zaključku prvega podaljška so imeli gostje vse v svojih rokah – tako žogo, dve točki prednosti in celoten napad praktično do izteka igralnega časa, vendar je Isaiah Thomas žogo izgubil. Sledilo je izenačenje po dveh prostih metih Courtneyja Leeja, Bledsoe pa ni uspel zadeti meta za zmago.

Drugih dodatnih pet minut je močno zaznamoval center Memphisa Marc Gasol, dosegel je kar 7 točk. Bil je nezaustavljiv in lastnoročno poskrbel za vodstvo 115:108, ki ga gostje niso mogli več nadoknaditi.

“Marc je bil izjemno pomemben. Na začetku se je zdelo, kot da ni agresiven, nato pa vendarle … Želel je žogo,” je po tekmi svojega soigralca pohvalil drugi strelec Mike Conley s 25 točkami, prvi pri zmagovalcih je bil izjemni Zach Randolph s 27 in kar 17 skoki. Pri Phoenixu je Isaiah Thomas dosegel 20, Goran Dragić pa kot Beno Udrih pri 9 točkah.

Memphis je dobil 26. izmed 37 tekem in ostaja četrti na zahodu, kjer Phoenix z razmerjem 22/18 še drži osmo mesto.

NBA, 11. januar

MEMPHIS GRIZZLIES – Phoenix Suns 122:110 – po dveh podaljških
(Randolph 27 in 17 skokov, Conley 25, … Udrih 9, 3 skoki in 2 podaji v 16 minutah; Thomas 20, Mark. Morris 17, … G. Dragić 9 in 3 podaje v 33 minutah, Z. Dragića ni bilo v kadru)

ATLANTA HAWKS – Washington Wizards 120:89
La Clippers – MIAMI HEAT 90:104
SACRAMENTO KINGS – Cleveland Cavaliers 103:84
La Lakers – PORTLAND TRAIL BLAZERS 94:106