Slovenski dvoboj na Floridi minil v znamenju Gorana Dragića

Ponedeljek je v Ligi NBA zaznamoval obračun obeh ekip, za kateri v tej sezoni nastopajo vsi trije slovenski predstavniki v najmočnejši ligi na svetu. Na delu smo lahko videli le dva, Gorana Dragića in Sašo Vujačića, Beno Udrih pa je tekmo med Miami Heati in New York Knicksi spremljal s klopi. Vročica je dvoboj dobila zanesljivo, s 95:78.

»Še vedno ne vemo vsega, a kljub temu zmagujemo. To je dobro,« je na vprašanje o zadovoljstvu ob devetih zmagah Miamija na prvih 13 tekmah odgovoril Goran Dragić, ki je s 13 točkami, devetimi skoki in petimi podajami prikazal eno izmed najbolj vsestranskih predstav v tej sezoni. Na zadnjih tekmah se 'Gogi' veliko bolje počuti tudi v organizaciji napada. »Prodiram pod koš, in s tem razširjam igro.« O Dragiću, ki je to sezono začel nekoliko slabše od pričakovanega, je imel spodbudne besede tudi Chris Bosh: »Še vedno se išče v sistemu, za to pa je potreben čas.« (Foto: nba.com)
»Še vedno ne vemo vsega, a kljub temu zmagujemo. To je dobro,« je na vprašanje o zadovoljstvu ob devetih zmagah Miamija na prvih 13 tekmah odgovoril Goran Dragić, ki je s 13 točkami, devetimi skoki in petimi podajami prikazal eno izmed najbolj vsestranskih predstav v tej sezoni. Na zadnjih tekmah se ‘Gogi’ veliko bolje počuti tudi v organizaciji napada. »Prodiram pod koš, in s tem razširjam igro.« O Dragiću, ki je to sezono začel nekoliko slabše od pričakovanega, je imel spodbudne besede tudi Chris Bosh: »Še vedno se išče v sistemu, za to pa je potreben čas.« (Foto: nba.com)

Dragić je na parketu preživel 31 minut, v tem času pa v statistiko skoraj vpisal dvojni dvojček. Zbral je 13 točk, devet skokov in pet podaj. Pri Kratkohlačnikih je Derek Fisher Vujačiću tokrat namenil tri minute, v tem času pa je Mariborčan zbral en skok.

New York je hitro povedel (13:6), nato pa so nadzor nad tekmo prevzeli igralci Miamija. Ti so igralce nasprotnega moštva prisili, da zgrešijo kar 15 od naslednjih 16 metov iz igre, to pa se je na semaforju spremenilo v vodstvo Heata z 21 točkami razlike (42:21). Ob polčasu je Miami vodil z 52:30, New York Knicksi pa so že osma ekipa v tej sezoni, ki so v American Airlines Areni dosegli 30 ali manj točk v uvodnih 24 minutah igre. Vodstvo Vročice je tekom tekme naraslo že na +26, New Yorku pa se do konca ni uspelo približati na manj kot 12 točk zaostanka.

Dwyane Wade in Chris Bosh sta oba dosegla po 16 točk, Hassan Whiteside pa je dodal 11 točk in 11 skokov. Iz klopi je bil znova odličen Tyler Johnson z 12 točkami. Na drugi strani je Carmelo Anthony dosegel 21 točk, Kristaps Porzingis pa se je ustavil pri 20 točkah in 14 skokih.

Slovenski večer v Ligi NBA je minil povsem v znamenju Gorana Dragiča. Saša Vujačić se v treh minutah igre ni vpisal med strelce, Beno Udrih pa je tekmo spremljal s klopi. (Foto: AP)

Izjemno zanimivo je bilo v Charlotteu, kjer so domači Hornetsi proti Sacramento Kingsom nadoknadili 22 točk zaostanka iz drugega polčasa, po podaljšku slavili zmago s 127:122. Kemba Walker je pri domačih dosegel kar 39 točk, Nicolas Batum pa je prispeval 18 točk, deset skokov in osem podaj. Na drugi strani je s 30 točkami in 11 skoki blestel DeMarcus Cousins, 28 točk je dodal Rudy Gay, Rajon Rondo pa je vpisal 14 točk in kar 20 podaj.

Walker se je razigral v zadnji četrtini, v kateri je zadel devet od desetih metov iz igre, dosegel 21 točk, in zadel tudi koš, s katerim je Charlotteu 0,7 sekunde pred koncem prinesel vodstvo dveh točk. Toda Gay je po podaji Ronda iz avta, izsilil podaljšek. Dvoboj je prelomil Jeremy Lin, ki je v podaljšku zadel za vodstvo Hornetsov s štirimi točkami razlike, po izgubljeni žogi Ronda pa je delo dokončal še Walker.

Delček zgodovine je v ponedeljek spisal LeBron James, ki se je ob zmagi Cleveland Cavaliersov nad Orlando Magici, s 117:103, pridružil Oscarju Robertsonu, kot edini igralec, ki je v svoji karieri med najboljšimi 25 igralci vseh časov v točkah in podajah. Na dvoboju Oklahoma City Thunderja in Utah Jazzov se je na parket po odsotnosti zaradi poškodbe vrnil Kevin Durant. Dosegel je 27 točk, Russell Westbrook je prispeval 20 točk, devet podaj in sedem skokov, Oklahoma City pa je premagala Utah s 111:89.

Liga NBA, redni del sezone, 23. 11.:

CHARLOTTE – Sacramento 127:122* (33:30, 27:30, 14:31, 38:21, 15:10)
(Walker 39 (6 skokov, 5 podaj), Batum 18 (10 skokov, 8 podaj); Cousins 30 (11 skokov), Gay 28 (10 skokov))
*Po podaljšku.

CLEVELAND – Orlando 117:103 (29:27, 30:28, 33:21, 25:27)
(Love 34 (8 skokov), Smith 26; Nicholson 18 (8 skokov), Fournier 13)

MIAMI – New York 95:78 (26:19, 26:11, 21:26, 22:22)
(Bosh (6 skokov) in Wade (5 podaj) po 16, Dragić 13 (9 skokov, 5 podaj); Anthony 21 (8 skokov), Porzingis 20 (14 skokov))

MILWAUKEE – Detroit 109:88 (25:26, 33:22, 30:14, 21:26)
(Monroe 20 (13 skokov), Antetokounmpo 17 (6 skokov); Caldwell-Pope 17, Johnson 16)

MINNESOTA – Philadelphia 100:95 (19:26, 27:26, 28:21, 26:22)
(Wiggins 32 (6 skokov), Dieng (5 skokov) in LaVine (5 skokov) po 12; Okafor 25 (12 skokov), Covington 18 (6 skokov))

SAN ANTONIO – Phoenix 88:84 (20:17, 24:17, 23:26, 31:24)
(Leonard 24 (13 skokov), Parker 20 (8 podaj); Morris 28 (8 skokov), Knight 18 (8 podaj))

Utah – OKLAHOMA CITY 89:111 (20:23, 26:40, 22:25, 21:23)
(Hayward 19, Favors 11 (7 skokov); Durant 27 (6 skokov), Westbrook 20 (9 podaj, 7 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 31 minut, 13 točk (5/10 za dve, 1/2 za tri, 0/1 PM), 9 skokov, 5 podaj, 3 pridobljene in 3 izgubljene žoge.