SLOVENSKI ČUDEŽ: Vabljene v Srbijo, domov pa zlate!

Rubrika: Naši na tujem

Od 23.07.2015 – 26.07.2015 je v Kragujevcu (Srbija) potekalo 2. Evropsko univerzitetno prvenstvo v košarki 3×3. Na omenjenem tekmovanju je nastopalo 12 moških in 10 ženskih univerzitetnih košarkarskih ekip iz različnih evropskih univerz.

2707_dekleta_00
Dekleta do zlata (foto: kosarka.si)

Dekleta povabljena

Slovenske barve sta zastopali dve univerzitetni košarkarski ekipi, obe z Univerze v Ljubljani. Barve ženske ekipe so branile Sara Meden, Urška Žibert in Ana Ljubenovič, moško ekipo pa Jakob Virk, Jernej Maj Kruljac, Matevž Štih in Tilen Tarman. Omeniti velja, da si je moška ekipa pravico nastopa na omenjenem prvenstvu pridobila z naslovom prvaka na letošnjem Prvenstvu univerze v Ljubljani v košarki 3×3, medtem ko je ženska ekipa dobila posebno povabilo organizatorja. Obe ekipi je spremljal mag. Matej Jamnik, sicer vodja košarkarskih programov na Univerzi v Ljubljani. Prvi in drugi tekmovalni dan so potekali predtekmovalni boji.

Fantje izpadli

Ženski ekipi Univerze v Ljubljani se je uspelo uvrstiti v četrtfinale, potem ko je v svoji predtekmovalni skupini osvojila drugo mesto med petimi sodelujočimi ekipami. Moška ekipa je v svoji predtekmovalni skupini osvojila šesto mesto med šestimi sodelujočimi ekipami in tako izpadla iz nadaljnjega tekmovanja. Zadnji tekmovalni dan so potekali četrtfinalni boji in boji za medalje ter boji za razvrstitev od 5. – 8. mesta.

Dekletom z Univerze v Ljubljani se je uspelo zmagati na vseh treh odločilnih tekmah in jim tako uspelo osvojiti naslov evropskih univerzitetnih prvakinj v košarki 3×3 za leto 2015. V četrtfinalnem obračunu dekleta niso imela posebej težkega dela in so gladko premagala portugalske vrstnice z Univerze v Minhoju. V polfinalnem obračunu so tesno premagale evropske prvakinje iz leta 2013 z Univerze v Poitiersu (FRA), v finalu pa so po odlični predstavi dokaj gladko premagale še vrstnice z Univerze 1. Decembrie 1918 (ROM) in tako osvojile naslov in zlato medaljo.

Omeniti velja, da Jernej Maj Kruljac z Univerze v Ljubljani osvojil tretje mesto v zabijanju.

Meden 3, Žibert 8, Ljubenovič 8;

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) – Univerza v Sofiji »St. Kliment Ohridski« (BOL) 17 :6

predtekmovanje:

UNIVERZA V BLAGOEVGRADU »NEOFIT RILSKI« (BOL) – Univerza v Ljubljani (SLO) 14:12

3. Univerza v Beogradu (SRB)

Vse informacije o prvenstvu, razpored tekem, rezultatih in komentarjih lahko dobite na uradni spletni strani prvenstva http://eucbasketball3x32015.com/