Rubrika: Naši na tujem

Slovenska reprezentantka Tina Jakovina bo prvič v svoji karieri zaigrala na tujem. V prihodnji sezoni bo branila barve Vicenze, enega najbolj ambicioznih italijanskih drugoligaških ekip.

1507_jakovina_00
Tina Jakovina (foto: Aljaž Močnik/Kzs.si)

23-letna košarkarica je svojo športno pot začela v domači Pivki, za tem pa nastopala za vse tri najuspešnejše slovenske klube v minulih sezonah. Sprva je bila članica Grosupljega, nato Triglava, s katerim je osvojila pokalno lovoriko, zadnji dve sezoni pa je nastopala v dresu Athlete Celja. V dresu aktualnih prvakinj je dvakrat osvojila obe domači lovoriki. V zadnji sezoni je kot kapetanka v povprečju prispevala po 9,2 točki, 5 skokov in podajo na tekmo.

Tina je zaigrala v vseh selekcijah mlajših starostnih kategorij in bila članica zlate generacije deklet, ki je leta 2010 v Popradu na Slovaškem osvojila 4. mesto in vozovnico za svetovno prvenstvo U19 v Čilu. V dresu ženske članske reprezentance je debitirala leta 2012 v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo in do danes zbrala 12 nastopov.